Відбулася історична гонка Формули-1 у Індії

Феттель виграв 11-у гонку в сезоні / Фото: AFP

Себастьян Феттель здобув перемогу у дебютній гонці Формули-1 у Індії.

30 жовтня відбулася перша гонка Формули-1 у Індії. На новій трасі у Нью-Делі історичну перемогу здобув діючий чемпіон світу Себастьян Феттель. Німець виграв 11-у гонку в сезоні.

Пілот Red Bull стартував з поула, лідирував з першого по останнє коло, показав найкращий час кола і першим перетнув фінішну межу.

Решта місць на подіумі дісталися головним претендентам на титул віце-чемпіона - Дженсону Баттону з McLaren і Фернандо Алонсо з Ferrari.

Лише після фінального піт-стопа Баттону вдалося підтягнутися до Феттеля на дві з половиною секунди, але потім німець легко відірвався. Сам Баттон свою другу позицію виграв вже на першому колі, випередивши на старті Алонсо, а потім на прямій пройшовши Веббера. Після цього пілот McLaren всю гонку тримався в 5-6 секундах позаду Феттеля. Після переходу на жорстку гуму Дженсон скоротив відставання, але Феттель у підсумку привіз Батону 8 секунд.

Більш напружена боротьба йшла за третє місце між Веббером і Алонсо. Два перших відрізка гонки пілот Ferrari просидів за суперником з Red Bull. Але більш пізній другий піт-стоп дозволив Фернандо вийти вперед. Марк зробив кілька спроб повернути втрачену позицію, але безуспішно.

5-а і 6-а позиції дісталася пілотам Mercedes, які всю гонку провели разом. Щоправда, спочатку попереду був Ніко Росберг, але більш молодий німець програв Міхаелю Шумахеру під час останнього піт-стопа.

Сьомим фінішував Льюїс Хемілтон. Англієць міг би поборотися за подіум, якби не інцидент з Феліпе Массою. У п'ятому повороті бразилець помилився, і Льюїс пішов в атаку. Але пілот Ferrari буквально зачинив хвіртку, зламавши супернику переднє антикрило. Після вимушеного піт-стопа Хемілтон зміг фінішувати 7-м, але при цьому він їхав помітно повільніше пілотів Mercedes - можливо, завадили пошкодження, отримані в зіткненні.

Що стосується Масси, то цього разу саме він отримав покарання у вигляді проїзду по піт-лейн. Правда, до фінішу Феліпе так і не дістався. Знову зламалася передня підвіска Ferrari.

Замкнули очкову зону Хайме Альгерсуарі, Адріан Сутіл і Серхіо Перес, які відстали на коло.

У боротьбі за друге місце в чемпіонаті лідирує Баттон (240 очок). За дві гонки до завершення чемпіонату англієць випереджає Алонсо на 13 очок. На 6 очок від іспанця відстає Марк Веббер. Також шанси на друге місце має Хемілтон, але Льюїсу треба вигравати обидві гонки і надіятися на погані результати інших претендентів на віце-чемпіонство.

Зазначимо, що наступна гонка відбудеться 13 листопада у Абу-Дабі.