Визначились переможці Кубка світу з біатлону

Еміль Хегле Свендсен і Магдалена Нойнер© AFP
Спорт 29 березня, 2010, 15:05 1597
Німкеня Магдалена Нойнер і норвежець Еміль Свендсен стали переможцями Кубка світу з біатлону 2009/2010.

28 березня в Ханти-Мансійську завершився останній етап Кубка світу з біатлону, на якому визначилися володарі Великого кришталевого глобусу.

Вдруге у своїй кар'єрі Кубок світу виграла німкеня Магдалена Нойнер і свій перший Кубок світу виграв норвежець Еміль Хегле Свендсен.

Мас-старт, яким завершувався сезон, Нойнер виграла попри три кола штрафу. Магадалена Нойнер стала головним лауреатом сезону, видобувши на додачу до Великого Кришталевого глобусу два золота Олімпіади, а також Малі Глобуси за перемоги в заліках персьютів, мас-стартів і разом з командою - в Кубку націй. Глобус за спринти дістався німкені Сімоні Хаусвальд, за індивідуальні гонки - шведці Анні-Карін Олофссон-Зідек.

Гідно виступила у Ханти-Мансійську Віта Семеренко, закінчивши мас-старт з десятим результатом: зайвий промах на заключній стійці позбавив Віту квіткової церемонії. Інші наші дівчата фінішували в третьому десятку. Найкращою з українок в загальному заліку стала Валя Семеренко: 14-те місце.

А от чоловіки боролися за Великий кришталевий глобус до останнього. Перед заключною гонкою склалася цікава ситуація: двоє конкурентів, Еміль Свендсен і Крістоф Зуманн, підійшли до фінішу сезону з рівними показниками, але за рахунок віднімання найгіршої гонки невеликий гандикап мав норвежець. Але Еміль не став користуватися віртуальною перевагою, а в очній боротьбі випередив Крістофа. Хоча на фініші норвежець показав лише 14-й результат, але австрієць опинився ще нижче.

Сама ж гонка видалася цікавою. Одразу троє гонщиків зуміли пройти чотири вогневих рубежі чисто! Але перемога все ж таки дісталася Ландертінгеру, який мав один промах. Австрієць ногами продемонстрував другий результат у гонці і легко відіграв коло штрафу.

До останньої стрільби на подіум претендував Андрій Дериземля. Але на жаль, одна незакрита мішень на четвертому рубежі відкинула лідера нашої команди на восьме місце. Седнєв виступив в свою силу, закінчивши мас-старт 22-м. У загальному заліку Кубка світу найкращим з українців став Дериземля з підсумковим 21-м місцем, слідом за ним розташувався Седнєв.

Отже, список основних лауреатів сезону виглядає так. Великий Кришталевий Глобус дістається Емілю Свендсену, до якого норвежець додає два золота та срібло Олімпіади, Малий Глобус в спринті, а також разом з командою - перемогу в Кубку націй і в заліку естафет. Глобус в індивідуальній гонці виграв австрієць Крістоф Зуманн, у гонках переслідування - француз Мартін Фуркад, в мас-стартах - перемогу втримав росіянин Євген Устюгов, навіть незважаючи на провал у домашній гонці.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами biathlon.com.ua / А.Р.