"Вольфсбург" вперше в історії виграв Бундеслігу

"Вольфсбург" - чемпіон Бундесліги 2008/2009© AFP
Спорт 24 травня, 2009, 18:57 1511
Друге місце дісталося мюнхенській "Баварії", а "бронза" - у "Штуттгарта".

Чемпіоном Німеччини вперше в своїй історії став "Вольфсбург".

У заключному турі Бундесліги "вовки" розгромили фіналіста Кубка УЄФА "Вердер" з рахунком 5:1.

Друге місце дісталося мюнхенській "Баварії", а "бронза" дісталась "Штуттгарту".

Зазначимо, що напередодні заключного туру "Вольфсбург" випереджав найближчих переслідувачів на два очки. До того ж, "вовки" мали кращу різницю забитих і пропущених м'ячів. А це означало, що в матчі з "музиками" команду влаштовувала б і нічия.

Однак господарі навіть не думали про збереження нулів на табло, а з перших же секунд помчались на ворота суперника. Успіху довго чекати не довелося: вже на 5-й хвилині Звездан Місімовіч відкрив рахунок. Кращий бомбардир Бундесліги Графіте збільшив перевагу своєї команди через п'ять хвилин.

На 26-й хвилині м'яч у власні ворота відправив Себастьян Предль. Дієго ще до перерви скоротив відставання, однак більшого бременцям домогтися не вдалося. Більш того, у другому таймі гості пропустили ще два м'ячі - від того ж Графіте, який провів свій 28-й гол у сезоні та Едіна Джеко, який програв бомбардирську гонку одноклубнику на два м'ячі.

Якщо б "Вольфсбург" поступився, то золоті медалі дісталися б "Баварії", яка обіграла "Штуттгарт" - 2:1. Успіх мюнхенцям принесли автогол Халіда Булахруза (15) та гол Марка ван Боммеля (60). Гості, у свою чергу, зазнали першої поразки в останніх десяти матчах.

Тим не менше, їм вдалося зберегти за собою третє місце, яке в майбутньому сезоні дозволить виступити в кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів.

Четверте місце дісталося "Герті" Андрія Вороніна, яка в останньому матчі сезону втратила лігочемпіонівський шанс - берлінці поступились "Карлсруе" - 0:4.

У першому колі Ліги Європи від Німеччини зіграє "Герта", тоді як у третьому відбірковому раунді в цьому турнірі стартує "Гамбург", що з рахунком 3:2 переміг "Айнтрахт". Переможний м'яч в самому кінці зустрічі на рахунку Петра Троховскі.

Цей успіх дозволив випередити дортмундську "Боруссія", що поділила очки з одноклубниками з Менхенгладбаху - 1:1.

Зауважимо, що навіть переконлива перемога над командою Вороніна не не дозволила "Карлсруе" уникнути вильоту в другий дивізіон. Разом з нею еліту покидає і "Армінія", що зіграла внічию з "Ганновером" - 2:2.

"Енергі" взяла гору над "Байєром" і в матчі за право залишитися в еліті зустрінеться з тим колективом першої ліги, який фінішує третім.

Відкриття чемпіонату "Хоффенхайм" з результатом 3:2 переграв "Шальке-04", а поєдинок "Кельна" та "Бохума" завершився внічию - 1:1.