Вперше в історії на "Тур де Франс" переміг австралієць

Кадел Еванс© AFP
Спорт 25 липня, 2011, 15:49 1021
Австралійський велогонщик Кедел Еванс приніс для Австралії першу перемогу на "Великій петлі".

Австралієць Кадел Еванс став першим представником своєї країни, що переміг на престижній велобагатоденці "Тур де Франс".

Друге і третє місця дісталися братам з Люксембургу Анді і Франку Шлекам. Перший програв переможцю 1 хвилину 34 секунди, а другий - 2 хвилини 30 секунд.

Перемогу Еванс присвятив своєму тренеру Альдо Сассі, який пішов з життя у грудні минулого року через рак.

"Він завжди вірив у мене. Торік Альдо запевнив мене, що я можу виграти "Тур де Франс", і ось я це зробив", - сказав переможець.

В той же час, іспанець Альберто Контадор, який два роки поспіль ставав тріумфатором гонки, склав повноваження чемпіона "Тур де Франс", закінчивши нинішні перегони на п'ятому місці.

Що ж до представників України, то наші велогонщики не війшли навіть у сотню найкращих. Так Андрій Гривко (Astana) закінчив "Велику петлю" на 144-му місці, а Денис Костюк (Lampre - ISD) - на 153-му. Ярослав Попович (Team RadioShack) зійшов після 9-го етапу.