Євро-2012. Хорватія і Фінляндія громлять суперників

Кранчар забезпечив хорватам лідерство у групі© uefa.com
Спорт 18 листопада, 2010, 14:38 1157
Фінляндія розгромила Сан-Марино з раїунком 8:0,  а Хорватія скромно перемогла Мальту з рахунком 3:0.

17 листопада відбулось два матчі відбірного турніру Євро-2012. Збірні Фінляндії і Хорватії розгромили відповідно Сан-Марино і Мальту. Причому фіни забили італійському анклаву 8 м'ячів, а хорвати остров'янам лишень три.

ФІНЛЯНДІЯ - САН-МАРИНО - 8:0

Для фінів перемога над Сан-Марино знакова - скандинави заробили перші очки у відборі на Євро-2012. Гості трималися майже цілий тайм, однак пропустивши незадовго до перерви перший гол, надалі вже не чинили опору.

Після перерви облога воріт сан-маринців продовжилася. Додав фінам гостроти вихід легендарного ветерана Ярі Літманена, який значно підсилив напад. І вже на четвертій хвилині другого тайму київський динамівець Роман Єрьоменко з лівого флангу виконав навісну передачу на дальню стійку, звідки Каспер Хямяляйнен головою переправив м'яч у сітку.

Після другого голу гра була практично зроблена і фіни почали грати у своє задоволення, що вилилося ще в шість голів. Мікаель Форселл розписався у воротах гостей тричі, дубль оформив Хямяляйнен і ще по разу відзначилися Літманен, який реалізував 11-метровий, та Роні Порокара.

ХОРВАТІЯ - МАЛЬТА - 3:0

Хорвати впевнено по грі, але з меншим рахунком перемогли іншого футбольного карлика, Мальту. Господарі зі стартовим свистком кинулися вперед, проте гості захищалися досить упевнено. Перший збій оборона мальтійців дала на 19-й хвилині. Массімо Гріма послизнувся на вологому газоні, а Кранчар, який опинився поруч, влучно пробив низом. За три хвилини до перерви нападник донецького "Шахтаря" Едуардо зробив поперечну передачу на Кранчара, який поцілив під поперечину.

За рахунку 2:0 мальтійці створили щонайменше два гольових моменти біля воріт хорватів, але Майкл Міфсуд і Андре Шембрі не реалізували свої нагоди.

На 81-й хвилині Нікола Калініч забив третій м'яч після передачі героя матчу Кранчара.

Хорвати вийшли у лідери групи і наступний рік розпочнуть з перевагою в два очки над греками.