Євробаскет-2011. Україна розгромлена Грузією і може пакувати валізи

Ліщук і Ко не впоралися з грузинами© Ukrbasket.net
Спорт 5 вересня, 2011, 10:19 1403
У четвертому турі українці зазнали поразки від грузинів і на 99,9 відсотків втратили шанси на продовження боротьби.

Національна збірна України з баскетболу не зуміла пробитися у другий груповий раунд на чемпіонаті Європи.

У вирішальному матчі українці зазнали поразки від грузинів і на 99,9 відсотків втратили шанси на продовження боротьби.

У дебюті поєдинку українці, які надійно відпрацьовували під своїм щитом, заволоділи ініціативою в атаці. Ривок нашої команди організували Стівен Бертт та Олексій Печеров, який прагнув реабілітуватися за невиразну гру з Болгарією, реалізувавши два поспіль дальні постріли. Остаточний рахунок чверті на останніх секундах встановив Кирило Фесенко – 17:10 на користь збірної України.

Протягом десяти наступних хвилин підопічні Майка Фрателло довели перевагу до +10 до середини чверті. Однак до великої перерви грузинські баскетболісти зуміли скоротити відставання – 30-33.

На старті другої половини матчу збірна Грузії, поклавшись на зонний захист та індивідуальну майстерність гравців задньої лінії (Георгія Цинцадзе, Манучара Маркоїшвілі та Торніке Шенгелії), вийшла вперед, а до кінця третьої чверті повела +7.

У четвертій чверті грузини продовжили збільшувати власну перевагу, натомість "синьо-жовті" виглядали безпорадно не лише в атаці, а й під власним кільцем, повністю програвши боротьбу за відскік. Ще більше ситуація для України ускладнилася після того, як за чотири хвилини до кінця Дмитро Забірченко отримав дискваліфікуючий фол і залишив майданчик.

Заключні хвилини поєдинку також минули під знаком переваги грузинської команди, яка здобула свою другу перемогу на Чемпіонаті Європи, ставши головним претендентом у групі D на останню путівку до наступного раунду змагань.

І якщо теоретичні шанси у нас іще є (розгром бельгійців і велика поразка грузинів від Болгарії), то наш керманич Майк Фрателло не вірить в те, що збірна України проб'ється до наступного етапу.

"Грузія однозначно заслужила на цю перемогу, вони грали набагато краще ніж ми. Можу сказати, що нам слід було б значно краще попрацювати на підстрахоках при зонному захисті. Ми дали суперникам виграти 14 відскоків на нашому щиті, програли підбирання 29:40, ми зробили 23 втрати і, нагадаю, ми перемагали 29:19.

Я хочу привітати суперника з тим що вони провели відмінну роботу. Ми мали шанс, але дуже багато дозволяли суперникам вони зробили 64 кидки проти наших 50. Це забагато. Ми не могли здобути м’яч після того як програвали підбирання. Цього нам бракувало в усіх матчах, які ми зіграли тут. Суперники зіграли дуже добре і я їм побажаю всього найкращого, щодо нас, то ми будемо намагатися виграти на прощання", - сказав Фрателло.