Завершився 3-й міжнародний тенісний турнір ім. Ю. Кравченка

Відбувся 3-й тенісний турнір ім. Ю. Кравченка
Спорт 31 травня, 2010, 11:54 1423 1
Сьогодні, щоб досягти світових висот, тенісом починають займатися з раннього дитинства. У дитячому тенісі, як і в дорослих змаганнях, пристрасті вирують не на жарт.

Великий теніс - спорт елітний, красивий і багатий. Сьогодні, щоб досягти світових висот тенісом починають займатися з раннього дитинства. В Україні зростає покоління юних спортсменів, які вже готові до перемог на міжнародному рівні. Так, наприклад, у 2008 році українська дитяча тенісна команда, очолювана Сергієм Тарнавським, виграла чемпіонат Європи.

У дитячому тенісі, як і в дорослих змаганнях, пристрасті вирують не на жарт. У цьому могли переконатися глядачі 3-го Міжнародного дитячого тенісного турніру ім. Юрія Кравченка, який проходив з 17 по 23 травня. Дивно, наскільки упевнено на корті тримаються діти, які сильні подачі та технічні їх удари. Тим, хто вперше відвідав дитячий тенісний турнір, складно повірити, що грають спортсмени віком 10-12 років.

Змагання традиційно проходили в м. Буча на відмінних ґрунтових кортах тенісного клубу САMPА. Дощова травнева погода трохи сплутала організаторам карти, але не зіпсувала атмосферу свята. Цього року змагалися більше 80 дітей-тенісистів від 10 до 12-и років, які приїхали зі всіх регіонів України, і зарубіжних країн. Турнір включений в сітку офіційних змагань Європейської Асоціації тенісу, тому щороку сюди приїжджає багато спортсменів з країн СНД, Німеччини, Ізраїлю, Словаччини, Румунії, Великобританії та багато інших.

Турнір не випадково носить ім'я Юрія Кравченка, колишнього міністра внутрішніх справ, який трагічно загинув у 2005 році. Теніс був його хобі, а самого міністра одним з найсильніших тенісних любителів в Україні. Кравченко за життя регулярно надавав допомогу Федерації тенісу України, і особливо змаганням за участю юних спортсменів. Сьогодні цим займається його дочка Ірина – почесний президент Добродійного фонду ім. Ю. Кравченка, який є головним організатором турніру.

Головним гостем турніру став Андрій Медведєв, екс-четверта ракетка світу, який провів майстер-клас для майбутніх професіоналів. У кожного учасника був шанс "поспарингуватися" з легендою українського тенісу на очах у батьків та друзів.

Протягом декількох днів серед юних спортсменів йшла напружена боротьба. А переможцями 3-го Міжнародного дитячого тенісного турніру ім. Юрія Кравченка стали в основному представники Південної України. У дівчат в особистих поєдинках переможцем стала Наталя Маленко з Миколаєва. А в парному турнірі переміг тандем Наталок: Власової з Одеси і тієї ж Маленко.

У хлопчиків в особистій першості переможцем став теж представник Миколаєва - Данило Зарічанський. У парних змаганнях у хлопчиків теж перемогли тезки: Владислав Лобак з Сєверодонецька і Владислав Чумак з Одеси, який, до речі, в особистому розряді зайняв друге місце.

"Мені дуже-дуже сподобався турнір, тут класні корти і справедливі судді. А ще було дуже веселе відкриття. Найважча гра для нас була в півфіналі, але ми все-таки перемогли. Тепер хочу виграти чемпіонат України, який скоро пройде в моєму місті, в Одесі", - розповів Владислав Чумак, один з призерів турніру.

Плани у організаторів, Добродійного фонду ім. Ю. Кравченка, наступного року ще масштабніші: будуть розширені вікові кордони турніру, планується залучити більше дітей-спортсменів із зарубіжних країн. Гостями стануть живі легенди світового тенісу, можливо, це буде Андре Агассі.