Росія вирвала перемогу в України на Євробаскеті-2011

У першому матчі на чемпіонаті Європи з баскетболу збірна України дала справжній бій Росії.

Збірна України стартувала на Євробаскеті-2011 поразкою від Росії. Поразкою прогнозованою, а але в той же час, росіяни зуміли перемогти у запеклій боротьбі, оформивши комфортну перевагу лиш у заключні хвилини зустрічі.

На жаль, наші захисники не зуміли стримати головну російську зірку АК-47 — Андрія Кириленка, який став головною зброєю суперників, відзначившись дабл-даблом.

Росіянам не зуміли завадити навіть численні вболівальники з Грузії та присутні в залі литовці, які, бурхливо підтримуючи збірну України, створивши для нашої команди по-справжньому домашню атмосферу.

У стартовій грі Євробаскету ледь не повторився сценарій товариських матчів, які команда Майка Фрателло програла під час підготовки до континентальної першості. Провівши на рівних із суперником першу половину (за її підсумками найкращим гравцем у складі України став В’ячеслав Кравцов. Центровий відзначився не лише 9-ма очками, а й вдалими діями в захисті, зокрема двома ефектними блок-шотами), після великої перерви українці втратили ініціативу та відпустили російських баскетболістів на десятиочкову відстань.

Завдяки ривку наприкінці третьої десятихвилинки, який триочковим кидком почав Денис Лукашов, а продовжили Олександр Кольченко та Сергій Ліщук, збірна України скоротила відставання до трьох пунктів.

Однак за неповних сім хвилин до кінця стався ключовий епізод, який, схоже, багато в чому визначив долю матчу — В’ячеслав Кравцов отримав п’ятий фол (і знову свою роль зіграв Андрій Кириленко!) та вирушив на лаву запасних.

Незважаючи на це, у збірної України залишилися сили на ще один ривок, головним натхненником якого став Олексій Печеров. За дві хвилини до кінця зустрічі українці скоротили відставання до двох очок.

Проте фінальні хвилини поєдинку пройшли під диктовку російської збірної, що здобула непросту перемогу.

Хоч збірна України і поступилася, однак таку поразку можна назвати оптимістичною. Будемо вірити, що перемоги підопічних Майка Фрателло на литовському Євробаскеті ще попереду.

У другому турі наша команда зустрінеться зі ще одним фаворитом групи  - збірною Словенії. Пряму трансляцію матчу Україна - Словенія дивіться о 21:00 на телеканалі "2+2" та на сайті "Проспорт".