Збірна України стала бронзовим призером командного чемпіонату Європи з легкої атлетики

Христина Стуй виграла естафетіу 4 по 100 метрів© AFP
Спорт 20 червня, 2011, 11:27 1570 1
У столиці Швеції завершився третій командний чемпіонат Європи з легкої атлетики. Українська команда з 304 очками посіла третє загальнокомандне місце.

Збірна України з легкої атлетики посіла третє місце на командному чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Очолили залік росіяни, другими стали німці.

Вже у перший змагальний день в Стокгольмі наші спортсмени зуміли вибороти 5 золотих медалей.

Перше золото до нашої скарбнички принесла Антоніна Єфремова в бігу на 400 м, її результат 51,02 секунди. У стрибках у висоту серед чоловіків найкращий результат показав наш Дмитро Дем'янюк (2,35 м). Дмитро Косинський найдалі за усіх суперників метнув спис (81,29), а в потрійному стрибку не було рівних Ользі Саладусі (14,85). П'яте "золото" першого дня здобули дівчата в естафеті 4 по 100 метрів у складі: Олесі Повх, Наталії Погребняк, Марії Рємєнь і Христини Стуй. Українки пробігли дистанцію за 42,85 секунд.

На рахунку нашої команди і три "срібла": Сергій Лебідь в забігу на 5000 м, Олеся Повх на 100-метрівці, Наталія Тобіас в бігу на 3000 м. Лілія Лобанова фінішувала третьою в бігу на дистанції 800 м.

Після першого дня змагань збірна України утримувалась на четвертій позиції. Тож боротьба за командну "бронзу" тривала до останнього.

Другий змагальний день вже в першому виді програми – метанні молота, приніс нам бронзову медаль, яку здобув Олексій Сокирський (76 м 96см).

До своєї золотої нагороди в естафеті, Марія Рємєнь додала ще й "золото" в індивідуальному забігу на 200 м (23,10 сек)

Переможниця минулорічного чемпіонату Європи Анна Міщенко цього разу знов піднялася на п'єдестал пошани, але на третю сходинку. Наша легкоатлетка на дистанції 1500 метрів серед жінок фінішувала з результатом 4:07.27 сек.

У секторі для стрибків у висоту українська команда також не залишилась без нагород. Віта Стьопіна стала срібною призеркою (1 м 89 см).

Сьому золоту нагороду для збірної здобувала Катерина Карсак. Вона метнула спис на позначку 63 м 35см.

В секторі для потрійного стрибка серед чоловіків титул минулорічного переможця командного чемпіонату Європи відстоював Віктор Кузнєцов. Цього разу він фінішував третім (16 м 95 см).

Наш жіночий квартет у складі Ксенії Карандюк, Аліни Логвиненко, Юлії Баралей та Антоніни Єфремової вибороли "бронзу" в естафеті 4х400 метрів (3:28.13).

Максим Мазурик у секторі для стрибків з жердиною здобув "золото", взявши висоту 5 м 72 см.

Таким чином, з 8 золотими 4 срібними і 5 бронзовими медалями, нашим спортсменам вдалося увійти до трійки найкращих легкоатлетичних команд континенту.

Нагадаємо, що в 2009 році збірна України посіла 7 загальнокомандне місце, а в 2010 – 5.

Українські легкоатлетки завоювали срібло "Діамантової ліги"