Збірна України з футболу виграла Універсіаду

Збірна України - дворазовий переможець Універсіади© ФФУ
Спорт 11 липня, 2009, 09:01 1223 4
У фіналі українці перемогли збірну Італії з рахунком 3:2.

Українські студенти-футболісти вдруге поспіль вибороли золоті медалі всесвітньої Універсіади. У фіналі українці перемогли збірну Італії з рахунком 3:2.

Не відкладати у довгу шухляду, а брати суперників тепленькими – так вирішили підопічні Володимира Лозинського та Олега Первушкіна. І почали так, як треба. Уже перша атака закінчилася підключенням до неї захисника Піскуна і точним ударом.

Італійці, які до гри багатьма вважалися фаворитами пари, і не сподівалися на такий початок. І, схоже, він їх приголомшив остаточно. А гол у відповідь на 20-ій хвилині став лише епізодом, який у загальну картину матчу своїх важливих штрихів не вніс.

"Синьо-жовті", які до цього чотири з п'яти матчів виграли завдяки післяматчевим одинадцятиметровим лотереям і особливою прихильністю до великої кількості голів за матч не відзначалися, цього разу зіграли особливо гостро. І це було ще однією несподіванкою для італійських футболістів.

Чи не найважливішим у матчі став гол сімферопольця Монахова перед самою перервою. На відпочинок футболісти пішли у хорошому настрої, тренери зуміли втовкмачити гравцями тактичні зміни у грі, і у другому таймі наші футболісти заграли на контратаках.

Для цієї ситуації таким якраз і виявився рецепт успіху. Після швидкої комбінації захисник італійців Піпа зрізав м’яч у власні ворота. Для "Скуадри адзури" це означало "Фініта ля комедія". Хоча й італійці не здавалися.

Українські футболісти грали наприкінці матчу на утримання рахунку і довели справу до закономірної перемоги.

Цікаво, що перемагати італійців у фіналах Універсіад для збірної України вже стало доброю традицією. У 2007-му році в Бангкоку українці здолали Італію з мінімальним рахунком 1:0.

У матчі за 3-тє місце Японія перемогла Великобританію 1:0.