"Зеніт" - зимовий чемпіон Росії (відео)

"Зеніт" пішов на канікули лідером чемпіонату / Фото: fc-zenit.ru

Завершено першу частину чемпіонату Росії з футболу. Лідери: "Зеніт", ЦСКА та "Динамо".

Вихідними відбулися матчі 30-го туру чемпіонату Росії, який ознаменував завершення першої частини сезону-2011/12. Чемпіонат бере паузу до весни, коли й будуть розіграні медалі.

Зимовим чемпіоном став пітерський "Зеніт". Підопічні Лучіано Спаллетті у заключному турі зіграли у Краснодарі внічию з "Кубанню", яка фінішувала на 6-й сходинці. Гості відкрили рахунок на 28-й хвилині - відзначився Ігор Денисов. Господарі ж відігралися у середині другого тайму - Дані Алвеш зіграв рукою у власному штрафному майданчику і Ласіна Траоре з 11-метрової позначки переграв Беленова.

Московські армійці, які у підсумку фінішували другими, поділили очки в дербі з "Локомотивом". На 11-й хвилині Владислав Ігнатьєв вивів "Локо" уперед, а на 64-й хвилині Сейду Думбія забив свій 23-й гол у чемпіонаті.

З рахунком 1:1 закінчилося ще одне московське дербі - між "Динамо" і "Спартаком". На гол Кевіна Кураньї гості відповіли влучним ударом Ейдена Макгіді.

"Спартак" майже півгодини грав у меншості (на 64-й хвилині за дві жовтих картки поле покинув Рафаель Каріока), але Андрій Дикань більше не пропустив.

Зазначу, що один з лідерів динамівців Андрій Воронін пропускав матч через хворобу.

Крім московських команд, "Зеніту" та "Кубані" у першій вісімці фінішували "Рубін" та "Анжи". У заключному турі казанці поступилися "Волзі" з рахунком 0:1, а команда з Махачкали обіграла удома "Крила Рад" з рахунком 3:1. Дубль оформив Самуель Ето'о.

Друга частина сезону стартує у березні 2012 року. Перша вісімка боротиметься за призові місця, а команди, які посіли з 9 по 16 місця, боротимуться за виживання.

Очки, які команди набрали у першій частині чемпіонату, залишаються.

Зазначу, що для чотирьох російських команд сезон ще не завершено. "Зеніт" та ЦСКА ведуть боротьбу у Лізі чемпіонів, а "Рубін" з "Локомотивом" ще зіграють по два матчі у Лізі Європи.

Таблиця за 1-8 місця