Жюстін Енен – тенісна чемпіонка

Спорт 12 листопада, 2007, 11:36 471
Фінал підсумкового турніру WTA Енен-Шарапова (5:7,7:5,6:3) тривав три з половиною години, ставши справжньою прикрасою всього тенісного року.

Бельгійка Жюстін Енен стала переможницею підсумкового чемпіонату WTA, який завершився в Мадриді. У фіналі вона з рахунком 5:7, 7:5, 6:3 перемогла росіянку Марію Шарапову

Матч тривав три години і 24 хвилини, що є абсолютним рекордом для фіналів з 1999 року, коли тенісистки стали виявляти сильнішу у трьох сетах.

Матч проходив в рівній боротьбі, і шанси на перемогу були в обох тенісисток. Практично в кожному геймі йшла напружена боротьба за кожен м'яч, а зважилося все в завершальному сеті, під час якого росіянка вимушена була звернутися за медичною допомогою через проблеми з диханням.

Шарапова в третій партії програвала 1:3, зуміла зрівняти рахунок, але відразу після цього програла гейм на своїй подачі, і цю перевагу Енен вже не упустила.

Варто відзначити, що для Шарапової цей турнір став одним з найуспішніших в році, незважаючи на те, що до Мадрида вона поїхала, ледве залікувавши травму плеча, що мучила її весь сезон.

"Я взагалі не була впевнена, що зможу приїхати сюди, а у результаті їхала тільки з однією метою – зіграти стільки матчів, скільки буде можливо. Дійсність перевершила очікування – я зробила більше, ніж могла припустити", - підкреслила росіянка.

Що стосується Енен, то вона, отримавши за перемогу чек на один мільйон доларів, стала першою в історії тенісисткою, яка за один сезон заробила більше п'яти мільйонів доларів.

Бельгійка виграла в 2007 році десять турнірів – до неї подібного досягнення добивалася в 1997 році Мартіна Хінгіс. Крім того, Енен стала першою після Штеффі Граф тенісисткою, якій за останні 18 років вдалося не програти жодного матчу після Уїмблдону.

І, нарешті, Енен першою в історії заробила за сезон більше 5 мільйонів доларів призових.

Енен, Шарапова
Жюстін Енен і Марія Шарапова зіграли фантастичний матч у Мадриді.