12 учасників Євро-2008 вже відомі

Ще шість команд забезпечили собі участь на чемпіонаті Європи 2008 року. Вакантними до середи залишаються чотири місця.

Еусебіуш Смоларек
Голи Ебі Смоларека вивели поляків на чемпіонат Європи.
У суботу склад учасників Євро-2008 поповнився. До збірних Австрії, Швейцарії, Греції, Чехії, Німеччини і Румунії додалися команди Італії, Франції, Польщі, Хорватії, Іспанії і Голландії.

У групі А у суботу поляки здобули перемогу над бельгійцями завдяки дублю Ебі Смолярека. Відзначимо, що 26-річний форвард, який забив 9 голів в кваліфікації до Євро-2008, став головним творцем перемог польської команди, яка вперше вийшла у фінальну стадію чемпіонату Європи.

Другу путівку на Євро-2008 розіграють команди Португалії і Фінляндії, які зустрінуться між собою – португальців влаштує і нічия.

Про розв'язку подій в групі B ми вже писали… Коротко нагадаємо, що гостьова перемога італійців над шотландцями дозволила збірним Італії і Франції достроково отримати путівки на єврофорум.

У групі С вирішальним матчем за друге місце в групі був поєдинок між збірними Норвегії і Туреччини, причому норвежців влаштовувала і нічия. Господарі поля вийшли вперед на 12-й хвилині, коли ворота Волкана Демірела вразив захисник "Зеніту" Ерік Хаген.

Проте гості зрівняли рахунок ще до перерви - на 31-й хвилині м'яч забив Емре Белезоглу. Переможний гол в другому таймі провів Ніхат Кахведжі.

Цей успіх  дозволив дружині Теріма змістити скандинавів з другого місця. А перемога вдома над збірною Боснії-Герцеговини в середу виведе турецьку команду у фінальну стадію Євро-2008.

У групі D збірні Німеччини і Чехії вже у ранзі учасників Євро-2008 виграли чергові поєдинки (у Кіпру та Словаччини відповідно).

Хорвати, незважаючи на поразку від македонців (0:2), стали недосяжними для суперників в групі Е. Росіяни ж, після невдачі в Ізраїлі (1:2), фактично віддали свій пропуск на чемпіонат Європи англійцям.

У групі F відбувся матч лідерів. Іспанці впевнено обіграли шведів – 3:0, і можуть спокійно догравати турнір, маючи в кишені путівку до Євро-2008. Хоан Капдевілья і Андрес Іньєста відзначилися в першому таймі, а Серхіо Рамос на 65-й хвилині провів третій м'яч у ворота Андреаса Ісакссона.

Шведам доведеться тепер добиватися бажаного результату в останньому турі, коли вони прийматимуть латвійців.

Ну і, нарешті, в групі G голландці вимучили вихід на чемпіонат континенту. У себе вдома "оранжеві" насилу здолали команду Люксембурга – 1:0 (гол забив Куверманс).

Один відбірковий матч у суботу не відбувся – поєдинок збірних Сербії і Казахстану (група А) перенесений на 24 листопада через сильний снігопад у Белграді.