Ахметов із задоволенням дасть грошей на тренера збірної України

Рінат Ахметов прокоментував бажання президента ФФУ Григорія Суркіса запросити Мірчу Луческу очолити збірну України.

Рінат Ахметов
shakhtar.com
Рінат Ахметов
Президент ФК "Шахтар" Рінат Ахметов прокоментував бажання президента ФФУ Григорія Суркіса запросити Мірчу Луческу очолити національну збірну України.

- Ви отримували лист від Григорія Суркіса? Такі своєрідні переговори – це проблема комунікацій або проблема взаємовідносин між президентами ФФУ та ФК "Шахтар"?
- Коли він мені телефонував, я був у літаку і тільки о третій годині ночі звільнився. Мені було незручно турбувати Григорія Михайловича в настільки пізній час. Із засобів масової інформації я дізнався, що він хотів зі мною поговорити з приводу запрошення Мірчі Луческу в національну збірну. Правда, я не дуже розумію, якою є моя роль в цьому. Якщо мені як президенту клубу треба дати відповідь, то я її вже дав. На мою думку, поєднання – це погано. Це конфлікт інтересів. Мені здається, що це буде нечесно по відношенню до інших клубів.

Чи дозволю я провести переговори? Будь-ласка! Я ще вчора сказав журналістам, що дозволяю провести переговори з Луческу. І більше того – я буду поважати вибір, який зробить тренер. Я завжди поважаю те чи інше рішення людини, не залежно від того, подобається воно мені чи ні.

- Чи існує напруженість або особлива принциповість у ваших стосунках і у всіх цих переговорах? У чому, власне, проблема?
- Григорій Суркіс говорить: "Я буду клопотати перед виконкомом Федерації футболу, щоб запросити Містера на пост головного тренера національної збірної. Якби Григорій Михайлович поцікавився моєю думкою до цього оголошення, то я б відповів однозначно: будь ласка, проведіть переговори, поспілкуйтеся з Луческу. Я буду поважати його вибір і те рішення, яке він ухвалить. Зауважте, не дивлячись на те, що у нього є контракт з клубом. Якби Луческу вирішив перейти, звичайно, "Шахтар" б опинився в незручному становищі. Єдине, про що попросив би – здійснити перехід взимку. А ми б за цей час прийняли інше рішення, хоча для нас воно було б болючим.

Ви знаєте, що я завжди проти того, щоб власник клубу був одночасно президентом Федерації футболу. Це – конфлікт інтересів, і це нечесно по відношенню до інших клубах. І я проти того, щоб головний тренер однієї з команд був одночасно і головним тренером національної збірної. Своїх гравців він може бачити, а інших – ні. І це теж буде нечесно по відношенню до інших футболістів.

Повторюся, я маю великий досвід участі у переговорних процесах. Я спілкувався з багатьма іноземними фахівцями. Ми можемо назвати топ-п'ятірку тренерів і запросити їх очолити національну команду таким шляхом, як це зробив Григорій Михайлович. До речі, такий досвід уже був. Як на мене, таким чином запрошували хорватського фахівця Блажевича. Потім виконком не затвердив його на посаді наставника збірної. Тренер прийшов, постояв десь в приймальні і пішов.

Мені здається, що в збірній повинні працювати кращі з кращих. Але президенту ФФУ треба не видимість роботи створювати, а дійсно привести топ-тренера, який виведе нас на якісно новий рівень. Мені здається, для цього спочатку потрібно отримати рішення від виконкому ФФУ на те, щоб перевести переговори з одним, з другим, з третім фахівцем. Безумовно, це нелегкий процес. І якщо Григорію Михайловичу здається, що всі одразу погодяться, то він помиляється і він – наївна людина. Я через це вже пройшов, а він, думаю, ні. Але це його обов'язок – пройти такий шлях і добитися результату. Нам потрібен серйозний спеціаліст і на ньому економити не можна.

- Серйозні тренери коштують серйозних грошей. Як видно, Григорій Михайлович бажає, щоб ви взяли участь фінансово...
- Із задоволенням! Це питання не стосується одного Григорія Михайловича, а стосується всієї країни. Якщо я повинен взяти участь, виділити бюджет на те, щоб національна збірна мала сильного тренера – я за це двома руками. Єдине, я буду проти, якщо цей тренер стане поєднувати роботу в клубі і в збірній. Я не пам'ятаю, щоб це приводило до успіху.

- Наскільки логічним є те, щоб збірну очолив іноземний тренер?
- Я один з перших на пострадянському просторі, хто запросив іноземного фахівця. Всі мене критикували, говорили, що я не патріот. Я тоді сказав, що для мене патріот не той, хто народився і виріс на Україні, а той, хто працює на Україну. Ми всі хочемо грати в Європі, хочемо конкурувати і вигравати європейські трофеї. Так, іноземний фахівець повинен пройти непростий процес адаптації. Але це досвідчений тренер, який допомагає нам швидше пройти шлях, краще долати перешкоди, зробити менше помилок. Ми повинні привести тренера, який зробить національну команду краще. А з якої він країни і якої національності, для мене не має ніякого значення. Головне, щоб ми дивилися на гру команди, раділи, отримували задоволення і пишалися тим, що наша збірна конкурує на найвищому європейському та світовому рівні.

Читайте також:

Мірча Луческу не очолить збірну України

Ахметов розповів про зустріч президентів

Суркіс запропонував Ахметову зустрітися віч-на-віч

ВідеоАхметов про пропозицію Луческу очолити збірну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: