Ахметов підтримав Ярославського у протистоянні з Суркісами

Рінат Ахметов висловив свою точку зору щодо гострих проблеми вітчизняного футболу.

Президнент донецького "Шахтаря" Рінат Ахметов висловив свою точку зору щодо гострих проблеми вітчизняного футболу.

- Рінате Леонідовичу, як ви ставитеся до останнього вислову Олександра Ярославського з приводу політики братів Суркісів?
- Ярославський - мій давній друг, і я вдячний йому за все, що він зробив для ФК "Металіст" та українського футболу. Якщо повернутися назад у часі і подивитися на виконану ним роботу, то ми побачимо, що він прийняв "Металіст", коли команда виступала в Першій лізі. Тобто під його керівництвом харківський клуб піднявся з Першої ліги у Вищу, а сьогодні перетворився в команду з величезними амбіціями, яка демонструє яскраву, видовищну гру і заслуговує оплесків. У "Металіста" велике майбутнє, тому що у нього прекрасні вболівальники, амбітний президент, сильний тренер і дуже хороші футболісти.

Що стосується висловлювання Ярославського, то можу сказати, що, за великим рахунком, він вистраждав це рішення. Ми з ним багато разів розмірковували на цю тему. Адже якщо ми ставимо перед собою самі амбітні цілі, то хочемо рівних правил гри для всіх. Хочемо, щоб жоден власник клубу не мав переваг перед своїми колегами. Ця проблема торкнулася його один раз, потім другий, третій ... Моя думка - Ярославський правильно сказав наступне: "Якщо б я три роки тому це висловив, то, можливо, це було б не моє рішення. Це були б, можливо, слова Ріната Ахметова. Сьогодні я вистраждав своє рішення". Я з ним згоден, тому що він зі мною багато разів сперечався...

Я хочу сказати, що будь-який власник, інвестор, який ставить перед собою амбітні цілі, приречений на такі висловлювання. Тому що якщо він не буде так говорити, то це буде означати, що він або наївний, або дурень, або байдужий до футболу. Ярославський і не наївний, і не дурень, і футбол, і власна команда йому не байдужі. Тому він і висловив свою точку зору.

Я знаю, що слідом за Ярославським висловився і Геллер, який хоч і новачок в нашому футболі, але йому теж неприємно, коли його команда грає на рівних з "Динамо", суперник не має явної переваги, і в підсумку за рахунку 0:0 кияни забивають гол з очевидного офсайду. А Ігор Михайлович Суркіс каже, що треба подивитися повтор з третьої камери. А можливо, повтор з цієї камери й арбітри дивилися, які приймали рішення? Можливо, в матчі "Іллічівець" - "Динамо" потрібно теж звернутися до третьої камери... Це все деталі, і не треба до них заглиблюватися.

Ми граємо з "Динамо" через місяць. Я не знаю, хто буде судити цей матч, а Суркіс знає. У мене немає можливості вплинути і призначити арбітром Петю, Колю або Ваню, а у нього є така можливість. Чесно це чи ні? Ось тому я і переконаний, що нам потрібні рівні правила гри.

А якщо брати Суркіси вважають по-іншому, то вони повинні сказати: ми вважаємо, що рівні правила гри - це коли вся футбольна влада належить нам, і ви повинні нам вірити. Чому? А тому, що ми не обманемо. От ми на них дивимося, і не віримо. Чи маємо ми на це право чи ні? А якщо ми не віримо - на нас ображаються. А навіщо ображатися, адже будь-який президент клубу все одно вистраждає подібні висловлювання. Все це сприймається з болем у серці. Я читав звернення Ярославського і, припустимо, не знав, що головний тренер національної збірної ще не має контракту. Для мене це новина. Ось у "Шахтарі" головний тренер отримує заробітну плату, і я хочу, щоб вона була високою, щоб інші мріяли потрапити в "Шахтар". У "Шахтаря" завжди будуть найвищі амбіції, і решта тренерів завжди будуть мріяти про те, щоб потрапити сюди. Такі наші плани.

Зараз, образно кажучи, будь-який тренер мріє потрапити в "Барселону", "Реал" (Мадрид), "Манчестер Юнайтед", "Арсенал", "Ліверпуль". Ми повинні прагнути до того, щоб найкращі фахівці мріяли тренувати національну команду України. Ярославський правильно сказав: "Григорій Михайлович, дайте, будь ласка, ясність у плані витратної і прибуткової частини збірної". Якщо під наші амбіції потрібні кошти, я готовий у цьому взяти участь як власник клубу, і готовий повністю підтримати Сашу. Але мені не потрібен туман перед очима, а потрібна ясність, така, як, наприклад, сьогодні погода - світла і сонячна. Щоб ми розуміли, куди інвестуємо кошти, які цілі ставимо перед собою і до чого зрештою прийдемо.

- Президент УЄФА пан Платіні знає про цю проблему?
- Все-таки це наше внутрішнє питання, і, думаю, ми самі в цьому розберемося. Розумієте, раніше ця проблема вважалася конфліктом між Ахметовим і Суркісом. У мене немає з ним ніяких конфліктів. Суркіс футболу потрібен, і я не хотів би, щоб Григорій і Ігор залишали "Динамо". Якщо б вони так вчинили, то зникла б конкуренція. Вони дуже багато зробили для свого клубу, але ми всі хочемо, щоб були рівні правила гри. Ми не хочемо давати перевагу Суркісу, і це найголовніше. Вчора один я висловлювався, а сьогодні я мовчу, але говорять інші, ті, хто ставить перед собою амбіційні цілі. Ніхто Ахметову не підіграє. Просто вони приречені вимовити ці слова. Той, хто цього не робить, - наївний і вірить Суркісу. Я теж йому вірив п'ять років. Ярославський йому вірив тільки три роки, а значить, він менш наївний, ніж я.

- А ви не поскаржилися сьогодні Платіні на братів Суркісів?
- Ні, але у мене є дуже гарна новина для вболівальників ФК "Металіст". Я прочитав інтерв'ю Ігоря Суркіса, де він відповів Ярославському: "Що ви взагалі, за великим рахунком, виграли, щоб нам вказувати? Ось "Динамо" повигравало багато-багато, а ви тільки говорите, а результату немає". Я пам'ятаю, що Григорій і Ігор Суркіси і мене завжди дорікали: амбіцій у вас багато, а результату немає, і ви ще рот відкриваєте. Тобто для того, щоб боротися за правду, треба Лігу чемпіонів або Кубок УЄФА виграти або 15 раз стати чемпіонами України? Тільки тоді ти маєш право щось сказати? А якщо хочеш рівних правил гри для всіх, то не маєш права щось говорити або радити, або боротися за правду?

Так ось, я вважаю слова Суркіса хорошою прикметою для "Металіста", тому що нас теж завжди так дорікали. Потім ми трошки розсердилися, почали вигравати... "Металісту" потрібно відповісти тим же самим.

- Рінате Леонідовичу, чи буде збірна України на Євро-2012 грати в Донецьку?
- Ми побудували "Донбас Арену" і створили всі умови для того, щоб уболівальники отримували максимальне задоволення від гри. Коли був матч Україна - Греція, ми не попросили жодного цента і були готові створити всі умови для того, щоб національна команда до нас приїхала і перемогла, а вболівальники прийшли, підтримали команду та отримали величезне задоволення від гри.

До цього я не ставив питання таким чином, але якщо порівняти консолідовану виручку, то зі стадіону "Металіст" вона складе 300 тис. доларів, з "Дніпро-Арени" - 350 тис. доларів, з нашого стадіону - приблизно 500 тис. доларів. Таку суму мали заплатити вболівальники за 50 тисяч місць. А з любителів футболу хотіли здерти 5 мільйонів! Звідки така крайність? Чому, наприклад, у Києві консолідована виручка дорівнювала 100 тис. доларів, а в Донецьку - 5 мільйонам?

Зрозуміло, що якщо буде така цінова політика, то, звичайно, ми не надамо стадіон. Якщо ціни будуть доступні для вболівальників - будь ласка, футбольному клубу "Шахтар" нічого не потрібно. Ми готові все зробити для того, щоб національна команда грала тут і доставляла радість уболівальникам, але щоб при цьому були прийнятні ціни. Вони повинні бути ринковими, але не такими, як це сталося в матчі з Грецією.

- Ви з Григорієм Михайловичем хоча б словом встигли перекинутися щодо ініціативи Ярославського?
- Ви знаєте, не встиг. Але, за великим рахунком, нам потрібно говорити просто: хлопці, національна команда - це не приватна крамничка, а надбання всіх українців. Дайте нам, будь ласка, ясність про витратну і прибуткову частини. І якщо сьогодні потрібна допомога, то я в цьому готовий взяти участь, тобто я готовий інвестувати свої кошти і з задоволенням це зроблю. Але мені необхідна ясність. Якщо є ясність, то у нас є і майбутнє. Якщо у нас перед очима туман, то ми не розуміємо, що і як робимо. Якщо ми цього не розуміємо, значить, у нас існують проблеми з організацією. А якщо у нас проблеми з організацією, то успіху ніколи не буде.

- А чи реально те, що ФФУ може розкрити карти? Прозорості в бюджеті ми не бачили ніколи...
- Ми зобов'язані це зробити. Адже якщо нема чого приховувати, то чому нам не показують цифри? А якщо не показують, то відразу приходять думки, що від нас щось приховують. Можливо, десь має місце шахрайство або ще щось. Тут дуже коректно поставлене питання: будь ласка, відкрийте нам видаткову і дохідну частини, покажіть наші цілі, оголосіть розмір бюджету під ці цілі. І якщо у нас є дефіцит, я в цьому готовий брати участь. Дуже коректно все сказано.

Читайте також:

13-й тур Прем'єр-ліги нарешті завершено

Ахметов отримав "спортивний Оскар"

Український футбол загруз у новому скандалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: