Ахметов: якщо я зайду в суддівську кімнату, то буде погано

Рінат Ахметов сказав, що у нього немає жодних побоювань щодо суддівства на матчі "Шахтар" – "Динамо".

Президент "Шахтаря" Рінат Ахметов повідомив, що у нього немає жодних побоювань щодо суддівства на матчі "Шахтар" – "Динамо" 1/4 фіналу Кубка України.

Про це він заявив під час відкритого тренування "Шахтаря" напередодні матчу з "Динамо".

- Сподіваюся, арбітр не зіпсує гри. Напевно, це питання виникло після недавнього матчу в Дніпропетровську. Що стосується конкретно того поєдинку, то мені навіть не хотілося б, та це взагалі-то і некоректно коментувати – було там видалення або його не було, був пенальті, чи ні ... Прокоментувати той чи інший епізод могли б професіонали, вони б це зробили краще, ніж я.

Тут мова повинна йти про систему. Мені здається, нам в першу чергу потрібно змінити саме її. Чому? Щоб рухатися вперед, до Європи, потрібно, щоб наше суддівство відповідало кращим європейським стандартам. Для цього, на мою думку, необхідно три складові: незалежність, професіоналізм і чесність. А як ми можемо домогтися незалежності, якщо арбітрів і призначає, і карає Федерація футболу України? Мені здається, суддівство потрібно зробити незалежним.

Федерація футболу – це Григорій Михайлович Суркіс. Ми чудово розуміємо зв'язок з київським "Динамо". І коли є спокуса в будь-який момент скористатися цією залежністю...

Ми ж не знаємо, коли це буде або коли цього не буде. Нам не хочеться гадати, ми не хочемо, щоб на кожну дію арбітра ми так реагували. Ми хочемо довіряти арбітрам, і хотілося б, щоб у відношенні до гри, уболівальників рефері були чесними. Я не хочу сказати, що вони в нас нечесні, непрофесійні, корумповані. Просто ми бачимо, що ситуація не змінюється на краще. А її треба змінити. А для цього треба змінити систему. І головне, щоб цей орган був незалежним. Тоді, думаю, ми зрушимо вперед.

- Зараз Прем'єр-ліга висуває таку пропозицію: зробити цей інститут незалежним. "Шахтар" її підтримує?
- Знаєте, взагалі, на мій погляд, перші, хто має це ініціювати – Григорій та Ігор Суркіси. Невже приємно після кожної гри виправдовуватися: пенальті був або його не було..? На мій погляд, це дуже неприємно. Будь я на їхньому місці, було б неприємно виправдовуватися після кожного матчу. Ми ж все-таки у футбол інвестуємо гроші, душу, і хочемо отримувати від цього задоволення. Якщо наша команда перемагає – ми щасливі, якщо програє – ми нещасні.

І якщо в якомусь епізоді, коли арбітр поставив пенальті у ворота суперника київського "Динамо", потрібно виходити і виправдовуватися щодо того, чи це справедливе рішення судді... Мені таке заняття здається принизливим. У цій ситуації дуже важливі речі, про які я вже говорив: незалежність, професіоналізм і чесність.

Якщо ми зможемо цього домогтися, то зможемо наблизитися до найкращих європейських стандартів. Я піднімав це питання, казав, щоб так зробити. А мені відповіли: "Ми не проти". Але ніхто нічого не зробив. Ми ж бачимо, що судді залежні. Я не хочу, щоб хтось був чесним чи нечесним. Система повинна працювати так, щоб не дозволити нікому скористатися спокусою. Адже брати Суркіси багато зробили і продовжують робити для українського футболу. В усякому разі, вони теж повинні заслуговувати оплесків. Але вони будуть заслуговувати на критику.

Тому перші, хто повинен бути зацікавлений у зміні системи, - брати Суркіси. Якщо вони цього не роблять, тоді в мене питання: "Чому?" Виходить, вони хочуть, щоб судді були залежними? А якщо вони будуть залежні, то це може впливати на результат. У такому випадку ситуація не влаштує решту клубів.

Тому я не думаю, що на нас буде хтось ображатися. Для того щоб зрозуміти людину, завжди потрібно стати на її місце. І якщо б ті ж брати Суркіси виявилися на іншому місці, повірте на слово, вони б кричали дуже голосно – що це нечесно і так не повинно бути. Їх би чув весь світ.

Пам'ятаєте, я казав, що потрібно вибрати щось одне: федерацію, або клуб. На сьогоднішній день я не ставлю так питання. Адже попереду у нас Євро-2012, для цього багато зроблено. Але давайте все це залишимо, а суддівський корпус виведемо і зробимо його незалежним. Принаймні, всі конфліктні ситуації ми повинні вивести і зробити так, щоб ні в кого не було можливості на них впливати. Тобто створимо рівні правила гри для всіх. Мені здається, цьому будуть аплодувати вболівальники і "Динамо", і "Шахтаря".

Чому? Та подивіться, вони говорять про те, чи був пенальті чи ні. Ми ж все-таки будемо давати емоційну, а не фахову оцінку. Тому що все, що призначається в наші ворота - "цього не було", а що в чужі - "було". Це ж не об'єктивно, це емоції. Хотілося б, щоб система працювала так, щоб ніхто не міг скористатися спокусою. А спокуса буде завжди, але можливостей для цього бути не повинно. Зробимо це – зробимо крок вперед. Не зробимо – український футбол повернеться на три кроки назад.

- Як процес прискорити?
- Повторюю, першим, хто це має зробити – брати Суркіси. Невже їм усе це приємно? Ось, якщо футболіст "Шахтаря" порушить правила і на п'ятій хвилині його вилучать, і він буде цього заслуговувати, що робити? Вилучати, не вилучати... Гнів в який бік буде направлено? Всі будуть кричати на адресу Суркісів що-небудь погане. Я б на їх місці зробив все це незалежним. Адже вилучення дійсно може бути.

А київське "Динамо" хіба не заслуговує бити пенальті? Цілком заслуговує. Адже подивіться, команда багато атакує, багато моментів створює, і якщо хтось порушує правила, потрібно ставити пенальті у ворота суперника "Динамо". А якщо його призначити, знову будуть говорити про те, що Суркіс корумповані. Судді залежні від цієї системи, а її очолює Григорій Михайлович. Тому я вважаю, що все це потрібно прибрати, зробити наш футбол кращим, чеснішим.

Ще одне питання: хто карає арбітрів? За якими критеріями їх підбирають? Професіоналізм або відданість? Розумієте, в моїх критеріях в даному випадку відданості немає. А є: незалежність, професіоналізм і чесність. Що означає відданість? Якщо арбітр відсудив добре, значить він відданий, ми повинні його тримати, не дивлячись на те, що він не відповідає, образно кажучи, професійними якостями. Від зміни системи виграють усі, весь український футбол.

- Судді складно тримати удар... Якщо би склалася ситуація, подібна до дніпропетровської, ви в Донецьку увійшли б у суддівської кімнати?
- Знаєте, я жодного разу туди не заходив. І більше того, я не знаю прізвищ арбітрів. Єдине, чув, що Луческу в інтерв'ю називав Шандора, Годуляна і Геренду. Цих я запам'ятав. А за великим рахунком я толком їх прізвищ і не знаю. Для мене це не важливо.

Коли ми грали з "Карпатами", то три пенальті поставили. У мене запитали, чому я сиджу такий сумний. Ви думаєте, я щасливий був тоді? У мене немає можливості дати хорошу чи погану оцінку діям арбітра. Я точно знаю, якщо їх не було, то суддю відразу дискваліфікують довічно. Цього ресурсу у мене просто-напросто немає. І наступному судді покажуть: "Дивись, ще будеш так добре судити, пенальті поставиш "Шахтарю" - довічно дискваліфікуємо, а якщо призначиш пенальті у ворота "Шахтаря" - все буде добре".

А що стосується, зайшов би я чи не зайшов, то, думаю, не зайшов би. Але суддям можу порадити: в минулому я професійний боксер, нехай вони мають на увазі, якщо я зайду – буде погано. Тому, сподіваюся, до цього справа не дійде. Намагатимуся контролювати свої емоції, але раптом вони мене виведуть, я ж не можу сказати, як я буду себе вести, якщо буду запальний, проведу я серію чи ні. Якщо проведу – їм буде погано, тому нехай будуть уважнішими, професійними і чесними.

Читайте також:

Рабинович: суддя матчу "Шахтар" - "Динамо" - це ганьба українського футболу

Суддя допоміг "Динамо" у матчі з "Дніпром"

Луческу назвав суддів, які не повинні судити гру "Шахтар" - "Динамо"

ВідеоАхметов - про суддівство в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: