Алієв і Шевченко розгромили Литву

Збірна України провела товариський матч з Литвою. Гра завершилась з рахунком 4:0 на користь підопічних Мирона Маркевича.

Збірна України провела перший товариський поєдинок в рамках підготовки до домашнього Євро-2012. "Жовто-сині" розгромили литовців з рахунком 4:0 - по два голи забили Олександр Алієв і Андрій Шевченко.

Гра пройшла під знаком дебютів. Уперше національною командою з тренерської лави керував Мирон Маркевич, уперше форму головної збірної одягли Євген Коноплянка, Олександр Горяїнов, Денис Олійник, Володимир Польовий та Артем Федецький.

Псувати прем'єру новому тренерському штабу ветерани та дебютанти "синьо-жовтих" не збирались, одразу ж кинувшись атакувати ворота опонентів. Щоправда, початок гри міг обернутися для господарів холодним душем, коли Тарас Михалик, що склав з Дмитром Чигринським пару центральних захисників, невдало віддав м'яча голкіперу. Однак під його ж тиском півзахисник литовців Дарвидас Шендрас не зумів пробити влучно.

А далі настав час Олександру Алієву провести справжній майстер-клас. Спочатку на 11-й хвилині він відкрив рахунок ударом зі штрафного, призначеного за фол проти Андрія Шевченка. Надпотужний постріл півзахисника московського "Локомотива" голкіпер збірної Литви Гедрюс Арлаускіс парирував у штангу, від котрої м'яч влетів у сітку.

За сім хвилин Алієв продемонстрував, що ліва нога в нього теж далеко не для ходьби. Шевченко отримав м'яча після вкидання аута з лівої бровки і від лицьової лінії прострілив у район 11-метрової позначки, звідки Олександр сходу невідпорно пробив у ближній кут.

Після цього підопічні Мирона Маркевича дещо знизили темп, хоча все з таким же успіхом проходили в зону обстрілу воріт Арлаускіса.

Загроза з боку українців створювалась переважно з лівого флангу, де активно діяв молодий хавбек "Дніпра" Євген Коноплянка, котрому старанно допомагав Василь Кобін. А от на протилежному фланзі, що мали контролювати Олег Гусєв та поперемінно Руслан Ротань або Алієв, "синьо-жовтим" явно бракувало швидкості.

Тим часом, литовці після двох ляпасів завелися і організували кілька зовсім непоганих моментів, у яких Горяїнов виявився на висоті.

На іншому боці поля теж вистачало воротарського геройства. Наприкінці першого тайму Арлаускіс двічі зіграв на відмінно, спочатку відбивши удар Чигринського, а потім парирувавши добивання з кількох метрів Гусєва.

Втім, промахи українських захисників по перерві виправив Шевченко. На 68-й хвилині він холоднокровно реалізував пенальті, призначений за фол проти Коноплянки. А за дев'ять хвилин капітан українців самотужки прорвався до карного майданчика та чітко пробив повз Жидрунаса Карчемарскаса, що вийшов на поле у другому таймі.

Зробивши справу, Шева поступився місцем на полі Євгену Селезньову. Ще раніше пішов відпочивати Алієв, тож за їхньої відсутності диригувати діями "синьо-жовтих" взявся молодий Коноплянка. І треба сказати, що брак досвіду Євгену зовсім не заважав грати першу скрипку в команді Маркевича. Він і передачі встигав роздавати, і по воротах небезпечно пробивати, і тішити фінтами майже вщерть заповнений харківський стадіон "Металіст", що зрештою став свідком перемоги господарів з рахунком 4:0.

Наступна гра відбудеться 29 травня. Суперник - збірна Румунії.