Американці здобули футбольний трофей

Збірна Сполучених Штатів Америки виграла фінальний матч Золотого Кубка КОНКАКАФ у збірної Мексики з рахунком 2:1.

Перемога
Футболісти збірної США з виграним трофеєм
В неділю в США пройшов фінальний матч Золотого Кубка КОНКАКАФ. Діючий чемпіон турніру збірна США здобула вольову перемогу над мексиканцями з рахунком 2:1. Тепер на рахунку як мексиканців, так і американців по чотири Золоті Кубки.

Кінець першої половини гри залишився за Мексикою - Нері Кастільо небезпечно бив по воротах, а на 43-й хвилині матчу атакуючий півзахисник організував перший гол. Увірвавшись в штрафну, Кастільо обіграв двох захисників збірної США, а потім встиг проштовхнути м'яч повз Ховарда, який вилетів з воріт на Андреса Гуардадо і висхідна зірка мексиканської збірної легко переправив м'яч в напівпорожні ворота.

Друга 45-хвилинка також почалась з атак збірної Мексики - Кастільо, який розігрався, завдав декілька безпечних ударів у бік воріт Ховарда. Проте, на 61-ій хвилині відбувся ключовий епізод в матчі - захисник мексиканців Хосе Джоні Магальон в своїй штрафній збив Брайана Чінга і арбітр матчу призначив 11-метровий.

До "позначки" підійшов Лендон Донован і досить легко реалізував свій черговий пенальті (це його 4-й гол на турнірі і всі вони були забиті з 11-метрової позначки), порівнявшись по забитих голах з кращим бомбардиром збірної США Еріком Уїналдою - у обох на рахунку по 34 голи.

Після цього американці великими силами пішли вперед, що принесло їм успіх вже через 11 хвилин. Мексиканці винесли м'яч після подачі кутового Донованом прямо на Бені Фейлхейбера, і той прекрасним ударом забив, як виявився пізніше, переможний гол.

Гравці
Гравці збірної США Огучі Оньєву і Клінт Демпсі радіють перемозі
Завдяки цій перемозі американці завоювали путівку на Кубок Конфедерацій, який пройде через два роки в Південній Африці.

Золотий кубок — головне змагання національних футбольних збірних країн, що входять в КОНКАКАФ (Північна Америка, Центральна Америка і країни Карибського моря).

Перший чемпіонат КОНКАКАФ пройшов в 1963 році і замінив собою Чемпіонат Центральної Америки і країн Карібського моря, що проводився з 1941 року по 1961, без участі північноамериканських команд.

Турнір проіснував до 1972 року, і до 1989 не проводився зовсім. Чемпіона КОНКАКАФ визначав кваліфікаційний раунд чемпіонату світу.

У 1991 році чемпіонат був відроджений під назвою Золотий кубок. З тих пір його володарями ставали чотири рази збірна Мексики, тричі США і один раз збірна Канади.

Нагадаємо, що сезон для обох збірних на цьому турнірі не закінчується - менше ніж через тиждень вони стартують на Кубку Америки, де і з'ясується справжня сила збірних (американці потрапили в одну групу з Аргентиною, Парагваєм і Колумбією, а Мексика - з діючими чемпіонами, бразильцями, а також збірними Чилі та Еквадору).

Copa America стартує 26-го червня у Венесуелі.