Австрійський парашутист стрибне з 36-кілометрової висоти

Фелікс Баумгартнер хоче стати першою людиною в історії, що подолає швидкість звуку без транспортного засобу.

Відомий спортсмен-екстремал з Австрії Фелікс Баумгартнер збирається розширити межі аерокосмічних досліджень.

Він хоче стати першою людиною в історії, що подолає швидкість звуку без транспортного засобу. Для цього в капсулі, підвішеній під гелієвим аеростатом, Фелікс підніметься у верхні шари стратосфери на висоту як мінімум 36 з половиною км і виконає стрибок, під час якого планує перевищити швидкість звуку (331 м/c).

Якщо операція пройде успішно, команда Red Bull Stratos сподівається встановити чотири світові рекорди.

Дані, отримані вченими, сприятимуть створенню нових, більш досконалих стандартів аерокосмічної безпеки, а також розширять можливості пілотованих польотів.

У 1960 році представник ВПС США Джозеф Кіттінгер (зараз він - полковник у відставці) виконав стрибок з висоти в 35 км 774 метри - саме його рекорд має намір побити Баумгартнер. Над цим Кіттінгер і Баумгартнер будуть працювати разом. "Мої досягнення намагаються подолати вже п'ятдесят років, і багато хто загинув під час таких спроб, - каже Кіттінгер. - Але я вірю, що завдяки нашим знанням, накопиченому досвіді і новим технологіям, приголомшливій команді і видатним навичкам Фелікса Баумгартнера, наш спільний проект чекає успіх".

"Це дійсно буде крок у невідомість. Ніхто не може з точністю передбачити, як людське тіло відреагує на перехід на надзвукові швидкості, - розповідає Баумгартнер. - Але ми повинні це з'ясувати. У тому числі це допоможе знайти спосіб евакуації пілотів і астронавтів на великій висоті в аварійній ситуації".

Читайте також:

Російські екстремали спустилися по річці з Евересту

Перед обранням екстремальної професії жінці варто народити дитину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: