Безробітні допоможуть в підготовці до Євро-2012

Безробітні зможуть отримати роботу в сфері будівництва та реконструкції об'єктів для проведення Євро-2012.

Кабінет міністрів України 17 червня затвердив порядок організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт.

За словами першого заступника міністра праці та соціальної політики Павла Розенка, безробітні, зареєстровані в Державній службі зайнятості, зможуть отримати роботу в сфері будівництва та реконструкції спортивної, транспортної, медичної, туристичної та телекомунікаційної інфраструктури, а також на об'єктах для проведення Євро-2012.

Фонд соцстрахування на випадок безробіття буде оплачувати професійне навчання безробітних для громадських робіт, а також перевезення і проживання працівників з інших регіонів.

"Платити за роботу буде той, хто зацікавлений у громадських роботах, тобто роботодавець", - уточнила міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова.

Заробітна плата буде не нижче мінімальної (625 грн), а попит і пропозиція робочої сили міністерство ще не вивчало.

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко впевнений у наявності величезного попиту на таку робочу силу – від реконструкції НСК "Олімпійський" до будівництва доріг, мостів, аеропортів та метрополітену. "Після затвердження проекту реконструкції НСК "Олімпійський" розпочнуться масові будівельно-монтажні роботи та виникне потреба в робочій силі різної спеціалізації, - сказав міністр.

"Залучати на громадські роботи будуть підприємства та регіони, але не міністерство", - пояснив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Анатолій Беркута.

А ось експерт Бюро економічних і соціальних досліджень Олена Осинкіна відзначає, що загальнодержавні громадські роботи, на відміну від звичайних, вимагають залучення більш висококваліфікованих кадрів, зі стажем, оскільки мова йде про "серйозні об'єкти", а не про благоустрій території. Тому зайнятість може бути не такою масштабною, як очікується, вважає вона. "Це гарна пропозиція. Але не варто забувати, що це всього лише тимчасова зайнятість", - говорить пані Осинкіна.

Читайте також:

"Олімпійський" подорожчав на мільярд гривень

Нам ли нужен Евро-2012?

Янукович: будемо боротися за включення Одеси і Дніпропетровська в Євро-2012

Суркіс: Україна отримала останнє попередження від УЄФА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: