Беззаконня в українському футболі: влада відкрито пішла проти Суркіса

Українська влада грає з вогнем, ризикуючи залишити країну без єврокубків, без Євро-2012, без футболу взагалі.

В більшості областей України за підтримки влади розпочалася відкрита боротьба проти президента ФФУ Григорія Суркіса.

Опозиція Суркіса будь-що повинна зібрати дві третини голосів колективних членів ФФУ для позачергового Конгресу ФФУ, на якому буде піднято питання про вотум недовіри Григорію Суркісу.

Методика зборів голосів неабияк відпрацьована і майже не відрізняється від області до області.

Обробка народу в Черкасах, Одесі, Київській області - окрема пісня. Скрізь людей тягали по одному на бесіди до різного рівня представників влади, скрізь збирали позачергові виконкоми, насилу вивуджуючи людей з передсвяткових столів.

У Києві (точніше, в області, не плутати з містом, яке поки тримається стійко і посилає всіх куди подалі), до слова, так і не зуміли зібрати кворум, проте ж проголосували - за позачерговий Конгрес і т.д.

Одеса встояла, ще й голос подала - про те, як її душили. Черкаси дали ще один голос на користь позачергового Конгресу.

Одним словом, збір підписів у розпалі! А тепер детально про виконкоми у Житомирі і Рівному.

Як це було в Рівному

24 грудня в Рівному пройшла звітно-виборна конференція обласної Федерації футболу. Місцевий начальник управління спорту виступив з двома геніальними звинуваченнями на адресу Суркіса:

1. ФФУ дає Рівненської області лише 50 тисяч гривень - а що це за копійки?
2. Президент пишно відсвяткував свій ювілей, а це було як бенкет під час чуми.

Представник ФФУ відповів коротко: а ви можете назвати ще хоч одну спортивну асоціацію, яка по своїй волі виділяє вам хоч щось - не обов'язково гроші, нехай амуніцію або обладнання? Заткнувся з ходу товариш! Потім йому натякнули тонко, що у Суркіса погано-бідно власні кошти є і гуляли його 60-річчя явно не на федеральні кошти. Така версія взагалі могла хіба що з білої гарячки в чиємусь мозку зародитися.

Підсумок: конференція ОДНОГОЛОСНО постановила, що ніякого позачергового Конгресу ФФУ даром не потрібно і нехай все спокійно працюють до Євро-2012, а там розберемося.

Питання закрито? Куди там. На 5 січня у Рівному зусиллями чиновників призначена повторна конференція! Яким чином це можливо, якщо за статутом після проведення конференції повноваження делегатів закінчуються і потрібно проводити нові вибори. Однак ці проблеми рівненських діячів не особливо турбують, їм потрібно створити хіба що видимість демократії, а на худий кінець і привид згодиться. Можна здогадатися, яка попутно обробка делегатів йде і наскільки строго проінструктовані виконавці керівної волі. Які обусоблюють те саме втручання держави, про що президент ФІФА Блаттер говорив з Януковичем.

Як це було в Житомирі

Тут засідання виконкому відбулося 28 грудня. Пан Чернявський, голова обласної Федерації, вимовив обвинувальну промову ФФУ і після дуже емоційного обміну репліками взялися голосувати. Підсумок - 14 голосів "проти" позачергового Конгресу, п'ять чи шість "за".

І що зробив Чернявський? Він демонстративно виключив комп'ютер з розетки і відмовився спочатку друкувати, а потім і підписувати протокол засідання виконкому! Мовляв, не було його і все тут - просто зібралися мужики поговорити, а що голосували, так це зайве ... Що ж, протокол надрукували без нього. Всі, хто був проти Конгресу, його дружно підписали - щоб не було зайвих питань. Документ відбув до столиці.

На наступний день, по всій видимості, з боку рідного Бердичева, а може, і з Києва, в місто приїхав президент ПФЛ Мілетій Бальчос. З якою метою він прибув, враховуючи відсутність професійних клубів в області - хто знає, але можна і виправдати: припустимо, він хоче умовити кого-небудь знову записатися в профі. Навіть, подейкують, повну "кисню" подушку із собою прихопив - щоб дихалося легше і вмовляння виявилися більш дієвими.

Ну а справжня мета? Звичайно ж, готувати нове засідання виконкому! І воно вже призначено - на 30 грудня. Напевно, там будуть обговорювати проблеми професійного футболу.

Також перед голосуванням членів виконкому запросили на розмову до губернатора Житомирської області Сергія Рижука.

"Людей змушують приїжджати на виконком і голосувати проти Суркіса. Особливий тиск вчиняють на тих членів виконкому, які працюють в державних установах", - розповів Олег Янчевський, член Виконкому Федерації футболу Житомирської області.

І ось сенсація! Повторний виконком ЖОФФ дав результат, який потрібен супротивникам Суркіса! Прийнято рішення за зібрання позачергового Конгресу ФФУ та питання про недовіру до президента ФФУ Григорія Суркіса. За - 16 чоловік, проти - 4, утримались - 2.

Відзначимо, що подібні заходи вже відбулися або призначені в Івано-Франківську, Сумах, Полтаві ... Далі скрізь.

 

 

Завдання одне: закидати виконком ФФУ листами з регіонів з вимогою позачергового Конгресу. Як ці листи будуть організовані - насправді, нікого не хвилює.

Читайте також:

Григорій Суркіс не боїться відставки

Суркіс розпустив ХІІ Конгрес ФФУ

Суркіс: у мене вистачить сили волі терпіти хамство

Суркіс: кампанія проти мене - це антиреклама Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: