Блохін: таке враження, що я ворог українського футболу

Прес-конференція керманича збірної України Олега Блохіна напередодні товариського матчу зі збірною Швеції.

Головний тренер збірної України Олег Блохін розповів про підготовку його підопічних до контрольного матчу зі збірною Швеції.

- Зі складом на матч зі Швецією визначилися?
- У нашій заявці буде лише 15 польових гравців. Хто з них увійде у стартовий склад, ми вже приблизно визначилися, але остаточна ясність у цьому плані буде у день матчу.

- Які матчі за участю збірної Швеції ви дивилися під час підготовки до поєдинку?
- Чесно кажучи, ми поки ще не обговорювали гру збірної Швеції, а були зосереджені на нашому складі, наших кадрових проблемах. Вже більш серйозно будемо переглядати збірну Швеції у середу. Так що конкретику щодо суперника міг би дати тільки у день матчу. Просто часу дуже мало. Не встигаю. Стислі терміни.

- Дехто з футболістів вашої команди кажуть, що двох днів достатньо для підготовки до товариського матчу, інші вважають, що цього часу мало. А яка ваша точка зору щодо цього?
- В принципі, двох днів мало. Краще грати через два дні на третій або через три на четвертий. А двох днів мені як тренеру не вистачає. Перш за все, в теоретичному плані, в плані бесід з гравцями. Як ви знаєте, вже 7-го числа ми втратили трьох чоловік, і у нас просто не залишилося часу, щоб скоригувати склад, викликати ще когось. А якби в мене був ще один день, ми змогли б, напевно, це зробити.

А можете назвати прізвища тих, хто сказав, що двох днів для підготовки достатньо? (Посміхається). (Сміх у залі). Я зрозумів, не продаєте, закрита інформація.

- Який результат будете вважати позитивним?
- Я дивився одне з футбольних шоу, і там було сказано, що нам треба майбутній матч вигравати. Є проблеми чи ні, але пора вже збірній показати своє обличчя і виграти. Тому будемо налаштовуватися на перемогу.

Я правильно сказав? Там, на цьому шоу, сиділи фахівці, я дуже уважно їх слухав. Правда, про збірну була всього хвилинка, але нічого страшного.

- З Едмаром вже поспілкувалися?
- Поки що ні. Всі розмови у нас заплановано на середу. Я розумію, що вас більше цікавить Едмар і Девіч, ніж збірна України, але нічого страшного.

- У зв'язку зі складною кадровою ситуацією, не планували ви викликати Олійника на цей збір?
- Почекайте, ви ж тут, у Харкові, спалюєте футболку Олійника. І кажете, що він зрадник. Це навіть показували по телебаченню. Але взагалі Олійника викликати я не планував. Ті ж Кожанов, Худоб'як, Олійник повинні трішки змінити менталітет. Менталітет гри в клубі - один, у збірній - зовсім інший. Тут потрібно проявляти лідерські якості, яких я не побачив ні в матчі з Узбекистаном, ні в матчі з Францією. А надавати шанси до нескінченності вважаю неправильним. Хоча Олійник залишається кандидатом до збірної. Подивимося. Проявлятиме себе в "Дніпрі", будемо залучати. Ви самі знаєте, що зараз не такий великий ресурс у збірної України, щоб розкидатися гравцями.

- Наскільки важлива для вашої команди гра зі шведами?
- Для нас важлива кожна гра. Оскільки інших матчів для підготовки до Євро-2012 у нас просто немає, і не буде. Для обох команд завтрашній спаринг буде хорошою перевіркою. Хоча, цей поєдинок, напевно, більший інтерес представляє для збірної Швеції, тому що в ньому вони зможуть щось награти вже на наступний відбірний матч Євро-2012.

- Наскільки полегшить завдання збірної України відсутність у складі шведської команди Златана Ібрагімовича?
- Звичайно, для нашої команди було б дуже добре, якби в складі збірної Швеції грав Ібрагімович. Він вважається одним з найкращих нападників у світі, що він власне і довів у матчі за Суперкубок Італії. Це була б хороша перевірка для нашої оборонної лінії - зіграти проти такого видатного форварда.

- Як позначається на тренувальному процесі брак гравців?
- Це ще не найгірша ситуація. Перед чемпіонатом світу ми тренувалися в Туреччині 7 на 7. І нічого, добилися результату. Може, ми по цьому шляху і далі підемо. Але, звичайно, награвати схему 7 на 7 або 8 на 8 якось неприродно. Краще, щоб було хоча б 9 на 9. Однак брати гравців просто для кількості я не бачу сенсу. Кандидати є, їх можна назвати дюжину, але поки вони тільки на замітці. І, думаю, їм поки що рано грати в національній збірній. Але, не виключено, що ми дійдемо до того, що будемо викликати в збірну саме для кількості, адже якось треба виставити на поле 11 чоловік.

- Тобто, все-таки не виключено доповнення збірної гравцями на матч зі Швецією?
- Ні, ні. Я ж сказав, крім тренерського складу, ніким збірну на матч посилювати не будемо. Тай там половина вже відмовилася, нарікаючи на спеку. (Посміхається).

- Ви є прихильником якихось позафутбольних заходів, спрямованих на згуртування колективу? Деякі тренери практикують гру командою в гольф, походи на риболовлю ...
- У гольф я не граю, риболовлю не люблю. Крім того, коли команда збирається за два дні до матчу, то тут не до гольфа. Може, коли-небудь обнімемося і станцюємо або заспіваємо. Що більше підходить?

Колектив ж не створюється за рахунок гри в гольф або походів на риболовлю. Колектив створюється тоді, коли команда виходить на поле і б'ється за результат, за збірну. Це зовсім не те ж саме, коли до матчу гравці обіймаються, а потім на полі не бачиш команди.

- Ви сказали, що у вас залишилося 15 гравців. Хто вибув?
- Гусєв, Ракицький і Ярмоленко вибули. До речі, мене найбільше цікавить, чи гратимуть в наступному турі чемпіонату України Ярмоленко і Ракицький.

- Чому тренування збірної України в Харкові буде відкрите для преси лише на 15 хвилин? Від кого і що приховуємо?
- Є регламент. У вівторок у нас було повністю відкрите тренування, тепер - тільки перші її 15 хвилин.

- А чому так?
- Є регламент - 15 хвилин. Нам приховувати нічого. Хочете спостерігати за усім тренуванням? Немає питань (Олег Володимирович стримав обіцянку, і тренування збірної України в Харкові було повністю відкритим, - ред.).

Є передматчеві тренування, а є повністю відкриті тренування. Це не я придумав. А приховувати мені нічого. Ви намагаєтеся вгадати стартовий склад? Немає питань. Тим більше, якщо у нас залишилося всього 15 польових гравців. Хоча, наше поєднання в атаці ви не вгадаєте. (Посміхається).

Таке враження, що Блохін не спілкується з пресою, щось забороняє гравцям, не відкриває тренування. Все йде на Блохіна. Таке враження, що я ворог українського футболу. Або ворог журналістики. Для чого ставити це запитання?

- Це товариська гра, для чого обмежувати допуск пресі на тренування?
- До цього в збірній тренування завжди були відкритими?

- Було по-різному.
- Цілком вірно - було по-різному. За що ж мене смикати? Що, немає інших запитань? Зате при цьому ви не знаєте ситуацію з травмованими, коли її, напевно, знають усі. Ось ставлення до національної збірної. У тому, що ви не знаєте про трьох травмованих, теж винен Блохін? Так ви так і скажіть: Блохін не подобається.

Учора на першому каналі мені висловили претензію: Блохін не дає інтерв'ю, прес-аташе не працює, Федерація винна. Всі винні. А те, що гравців для збірної немає ... Знову скажіть, що Блохін винен. Чому тоді не посилили ліміт на легіонерів? Тоді у Блохіна зараз не було б кадрових проблем. Грало б у клубах шість українців і п'ять іноземців, і було б класно - було б з чого вибирати. Чому ви не піднімаєте цю тему? Я не знімаю з себе відповідальності. Я сів у це крісло і відповідаю за той результат, який команда повинна дати в 2012 році.

- Ви сказали, що вам цікаво, чи зіграють на вихідних за свої клуби Ракицький і Ярмоленко. Підозрюєте їх в симуляції?
- Не знаю ... Але є у мене невелика підозра.

- А якщо точно дізнаєтесь?
- Я вже попередив хлопців: мені не подобається таке ставлення. Питаєш його: "Ти як?", А він мені: "Та ні, болить". Хоч би сказав: "Є проблеми, але я побуду два дні в таборі збірної", а ні. Я що - ворог здоров'ю футболістів, щоб ставити до складу тих, у кого є пошкодження?

Я не можу звинувачувати всіх. Але таке ось ставлення молодих хлопців простежується. Лікарі мені доповіли, що у Ярмоленка гематома привідного м'яза, а у Ракицького - стара травма коліна, яка час від часу турбує больовими відчуттями. Я з таким коліном (відшарування хряща) грав років десять!

- Інші часи?
- Ставлення! При тому, що людині лише 21 рік, а він уже запрошується в національну збірну. Можливо, саме з цієї причини молодіжна збірна Україна провалила Євро-2011. Повторюся, я нікого не звинувачую. Дай Бог, щоб люди були щирими і в підсумку одужали. Але дивлячись на таке ставлення, я задумаюся - незамінних, як кажуть, немає.

Головне - це бажання грати. Ми пробачимо помилки, але народ хоч побачить, що команда справді б'ється. А робити ласку ... По-моєму, люди просто не розуміють, де вони знаходяться.

Читайте також:

Едмар: буду робити все, щоб принести користь Україні

Блохін: за красиві очі в збірну нікого не братиму

Українські вболівальники проти натуралізації у збірній України

Блохін: у нас немає гравців, щоб елементарно заявитися на Євро-2012

Воронін попрощається зі збірною України після Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: