Блохін: у нас немає гравців, щоб елементарно заявитися на Євро-2012

Олег Блохін напередодні товариського матчу зі збірною Швеції розповів про насущні проблеми у збірній України.

Керманич збірної України Олег Блохін напередодні товариського матчу зі збірною Швеції розповів про насущні проблеми у збірній України.

Керманич вкотре наголосив, що слід або підсилювати ліміт на легіонерів, або переглядати положення про натуралізацію іноземних футболістів.

"Якщо на червневий збір ми викликали 23 гравців, то на майбутній збереться вже 20 футболістів. Скажу більше - якщо в цілому окинути поглядом перелік реальних кандидатур, то за нашими підрахунками набирається не більше 30 виконавців. Всього. Тому причин для оптимізму я, зізнатися, не бачу. Список-то скоротився", - зізнався Блохін.

"Проблеми, що мали місце в оборонній лінії збірної ще в 2004 році, коли я тільки прийшов у неї, посилилися. Наприклад, візьмемо позиції флангових захисників. У наших провідних клубів - "Шахтаря", "Динамо", Дніпра" і "Металіста" - на цих позиціях діють легіонери. У задній лінії харків'ян взагалі немає жодного українця, тому у мене є всі підстави вважати, що вибір кандидатів звузився до мінімуму.

І це не тільки в обороні. Багато гравців, яких ми розглядали в якості потенційних футболістів національної збірної, поки цих очікувань не виправдовують. Проблема колосальна. Я сподівався побачити світло в кінці тунелю в іграх з Узбекистаном і Францією. Але на жаль...", - відверто сказав Блохін.

Блохін звернув увагу і на те, що підготовці збірної до Євро-2012 приділяється надто мало уваги. Хоча результат вимагають один - виграти чемпіонат Європи.

"У мене часом складається враження, що зараз всі стурбовані рівнем підготовки аеропортів, стадіонів, доріг, готелів - чого завгодно, але тільки не національної команди. Я розумію, що для якісного проведення Євро-2012 все це необхідно було відбудовувати практично з нуля, але потрібно віддавати собі звіт і в тому, що крім турбот про інфраструктуру є ще і збірна.

До початку турніру залишилося всього дев'ять місяців, а у нас поки не набирається гравців, щоб елементарно заявитися на фінал! У цьому сенсі у збірної немає якихось особливих запитів, нам не треба створювати тепличних умов, ми не примхливі. Але ми реально не зможемо нічого зробити, якщо у нас не буде кваліфікованих виконавців.

В ідеалі я б вже хотів визначитися з кістяком збірної, але цього зробити неможливо в силу об'єктивних обставин. Тому, опинившись у такому становищі, я знову змушений експериментувати, щось шукати, кроїти. Ось у чому проблема.

Наведу вам найпростіший приклад. Календар, 5-й тур чемпіонату України. Матчі з 5 по 7 серпня, тоді як збірна зі шведами грає в Харкові 10-го. І замість того, щоб заїхати на збір хоча б за дві доби до гри, ми зберемося лише 8 серпня. З однієї простої причини: тому що в інтересах телебачення "Шахтар" і "Динамо" грають 7-го числа.

Виходить, у тренерського штабу залишиться лише один день, навіть півдня на підготовку збірної. Скажіть, у такому цейтноті можна нормально тренуватися? Якщо ми дійсно хочемо, щоб збірна добилася на Євро якогось результату, а не просто створюємо передумови для того, щоб потім розіп'яти Блохіна, футболістів, федерацію і всіх, хто причетний до національної команди, то треба якось більш шанобливо ставитися до інтересів збірної.

Як тренер національної команди я зобов'язаний і буду відстоювати її потреби. Адже ця команда - верхівка всієї піраміди нашого футболу, лакмусовий папірець, що визначає його реальний потенціал. Тому що в Лізі чемпіонів або в Лізі Європи у складах клубів, у тому числі й українських, на полі можна випускати і по 11 легіонерів, тоді як кольори збірної все-таки захищають тільки місцеві футболісти.

А те, що відбувається зараз активна натуралізація іноземців, і вони стають громадянами України - немає питань, це загальноєвропейська тенденція і нам її не зупинити.

Але ми ж здатні в інтересах своєї країни виробити якісь механізми самозахисту від зловживань в цьому процесі? Інакше, якщо так і далі піде, у збірній Україні не залишиться жодного корінного українця. Це будуть суцільно легіонери з нашими паспортами. Власне, я вже став заручником такої ситуації, коли, хочу того чи ні, але не можу не вдаватися до послуг натуралізованих футболістів - у мене немає іншого виходу. Але ж це тільки квіточки", - заявив Олег Володимирович.

Які ж виходи з цієї ситуації? Блохін відповів наступне: "Я вважаю, що на останньому Виконкомі ФФУ було прийнято неправильне рішення, коли на уродженців інших країн, що отримали українські паспорти, перестав поширюватися ліміт на легіонерів. Бо вже був створений прецедент - в одному з матчів у складі "Металіста" вийшов лише один місцевий вихованець - Єременко.

Ви знаєте, Блохін - не націоналіст, але мені доводиться стояти на сторожі інтересів нашого футболу. І тоді треба або підсилювати ліміт, або переглядати положення про натуралізацію.

Скажімо, якщо Дишленкович заграний за збірну Сербії і не може виступати під прапором України - чи варто вважати його не легіонером у наших внутрішніх змаганнях? Безумовно, не можна. Адже він, таким чином, займає місце в складі когось з українських хлопців.

Так, напевно, моя принципова позиція в цьому делікатному питанні комусь не подобається. Але хто підніме цю проблему, якщо не тренер національної збірної України? Я просто-таки змушений і буду наполягати, щоб Виконком або переглянув згадане вище рішення або ж підсилив ліміт на легіонерів", - підсумував Блохін.

Читайте також:

Блохін: добре, що Україні випала Англія

Блохін пояснив, чому викликав Едмара до збірної України

Блохін: треба виходити на чемпіонат світу з першого місця

Блохін: наша мета - перемога на Євро-2012

Блохін: Україна не могла побудувати "диво-країну" під Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: