Блохін в шоці від гри "молодіжки" на Євро-2011

Олег Блохін зробив власні висновки після провального виступу молодіжної збірної на чемпіонаті Європи у Данії.

Керманич збірної України Олег Блохін поділився враженнями від ганебного виступу української "молодіжки" на Євро-2011.

- Олеже Володимировичу, чи згодні ви з тим, що червень 2011-го став кошмаром для українського футболу?
- Безумовно. Гірше зіграти було складно. І національній, і молодіжній збірним.

- Між цими результатами є щось спільне?
- Мені важко говорити за "молодіжку", яка цілеспрямовано готувалася до турніру. Ми ж виявилися заручниками ситуації. Кінець сезону, часу на повноцінний збір не було, тому привести до спільного знаменника фізичний стан виконавців не вийшло. До того ж у національну команду зі зрозумілих причин приїхали не всі найсильніші гравці.

- Можете сказати, що молодіжна збірна розчарувала вас більше, ніж національна? Все-таки через рік багато її футболістів могли б робити погоду на дорослій континентальній першості ...
- Я думаю, що не мене одного спіткало таке розчарування, хоча у всякої медалі є зворотний бік.

Поза всяких сумнівів, всі ми переживали за наших хлопців і хотіли, щоб вони щось виграли, проте, може, й добре, що так сталося. Тепер молодь повинна змінити свої погляди на багато речей. Гравці, як мені здається, не виправдали і половини тих авансів, які їм видали. Я, зізнатися, в шоці від гри "молодіжки" і змушений серйозно задуматися, чи викликати тепер декого в збірну на найближчі матчі.

- Споконвіку вважається, що козирі українських команд - фізика, атлетизм, швидкість і так далі. Але в Данії ми раптом вирішили грати у футбол. Чому?
- Не згоден. Футболу-то я якраз і не побачив. Не було боротьби, не було злості і навіть віддачі. Можливо, футболісти справді намагалися комбінувати, але в атаці у них не вийшло зовсім нічого. А якщо при цьому ще й в обороні трапляються провали, то на результат розраховувати складно.

Склалося враження, що кожен тягнув ковдру на себе. Можливо, я не правий, адже я не володію повною інформацією про те, що відбувалося в колективі. На ці питання вам краще відповість головний тренер "молодіжки".

- При всьому при цьому - невже не було гравців, які провели турнір на гідному рівні?
- Прізвища я називати не буду. В даний моментми з колегами якраз і обговорюємо всі кандидатури. Будемо дивитися. Скоро почнеться новий сезон. Але я вже зараз хочу зазначити, що за гарні очі ми викликати нікого не будемо. Одного таланту нам недостатньо.

- Найбільше на горіхи дісталося лідерам колективу, які виступають у провідних клубах нашої країни. Чи не здається вам, що їх там просто розбалували?
- Не знаю, що там з ними роблять, але я вважаю, що потрібно опуститися на землю і грати у футбол. Що значить - розбалували? Ви або справою займайтеся, чи балуєтесь. Але не може бути такого ось нехлюйства! Інше слово підібрати складно...

Якщо ти показуєш певний рівень і за тебе пропонують великі гроші, то ти просто зобов'язаний доводити свою спроможність щодня. І доводити на футбольному полі, а не на сторінках газет.

У футбол можна грати заради грошей, а можна - заради слави. За кордоном це вдається поєднувати. Візьміть хоча б Ліонеля Мессі. По-моєму, він вже давно всім все довів. І гроші, мабуть, немаленькі отримав. Але він відіграє і покращує свій контракт.

- Чи не здається вам, що ми, журналісти, самі створили такий ажіотаж навколо лідерів "молодіжки"?
- Та ви можете створювати все, що завгодно! Але хлопцям потрібно більше грати і менше говорити. Мене, зізнатися, здивували всі ці висловлювання перед початком Євро. Немає питань, продавайтесь в західні клуби, але робіть це на полі. Зрозумійте, що футбол - це не хобі, а важка праця. Але в розумінні цього ми, мабуть, якраз і поступаємося західним гравцям. Можна зрозуміти все. Можна закрити очі на те, що людина не так, як потрібно, зупиняє м'яч. Але коли немає боротьби, немає злості ...

- Втім, від поїздки в Данію у вас напевно залишилися і позитивні емоції...
- Тиха, спокійна країна. Там добре відпочивати (сміється). А що стосується футболу, то не можна не відзначити гру збірної Іспанії. У цій країні давно збудована ціла система підготовки, і команди різного віку діють практично під копірку.

- Словом, наставник іспанської національної збірної може спати спокійно...
- Навіть дуже спокійно. Упевнений, що вже зовсім скоро у нього з'явиться ціла плеяда якісних футболістів.

- Багато фахівців відзначають, що українська "молодіжка" в Данії постала не в кращому фізичному стані...
- Ми не знаємо, як готувалася команда, тому не маємо права обговорювати цю тему.

- Проте вже зараз, за ​​рік до початку Євро-2012, зрозуміло, що ви приділяєте цьому питанню серйозну увагу, запросивши у свій штаб тренера з фізичної підготовки.
- Звичайно, у нас існує певний досвід. У 2006 році ми теж мали місяць на збори, і я вважаю, що в Німеччині збірна Україна не вдарила обличчям в бруд в плані фізики. Але, незважаючи на всі напрацювання, ми вирішили залучити до роботи Вінченцо Пінколіні.

- Можна сказати, що італійський фахівець вже став повноправним членом вашого штабу?
- Так, він продовжить працювати в збірній. Але у нас є не тільки Пінколіні. Великий обсяг роботи виконує наукова група, медичний штаб. Постараємося врахувати все. Після того як ми зіткнулися з проблемою розбалансованого фізичного стану збірників, цим питанням потрібно приділити ще більше уваги.

- У зв'язку з відходом у "Таврію" Семена Альтмана чи можливо поповнення тренерського колективу?
- Поки що ні. Але в разі потреби ми можемо запросити будь-якого профільного спеціаліста. Тут у мене повний карт-бланш.

Читайте також:

Тренеру української "молодіжки" не соромно за провал на Євро-2011

Україна ганебно вилетіла з чемпіонату Європи (відео)

Іспанія поховала надії Білорусі на фінал чемпіонату Європи (відео)

Швейцарія вийшла у фінал чемпіонату Європи з футболу (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: