Болгари відмовляються карати своїх спортсменок

Болгарська федерація легкої атлетики виправдала Ваню Стамболову і Венеліну Веневу, допінг-проба яких дала позитивний результат.

Венеліна Венева
Стрибок Венеліни Веневої на чемпіонаті Європи 2006 року, де вона завоювала срібну медаль
Федерація легкої атлетики Болгарії відмовилася дискваліфікувати своїх спортсменок Ваню Стамболову і Венеліну Веневу, поза змагальні допінг-проби яких дали позитивні результати на тестостерон. 

Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) одержала офіційне повідомлення від болгарської федерації про дисциплінарну нараду, на якій обидві спортсменки були виправдані. 

IAAF виразила розчарування рішенням болгарської федерації, яке не відповідає загальноприйнятим правилам, і негайно передасть обидві справи в допінгову комісію, яка має повноваження, у свою чергу, передати їх до Спортивного арбітражного суду (CAS). 

WADA
У прес-службі IAAF підкреслили, що первинна (А) і контрольна (В) допінг-проби обох спортсменок дали позитивні результати. Аналізи, які здійснила акредитована Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA) лабораторія в Лозанні, підтвердили наявність в зразках сечі тестостерону або його метаболітів. 

Обидві спортсменки були тимчасово дискваліфіковані до слухання Федерації легкої атлетики Болгарії. Ця дискваліфікація тимчасово знята, в очікуванні рішення допінгової комісії IAAF звернутися до CAS. 

Минулого року 23-річна Ваня Стамболова стала чемпіонкою Європи і срібним призером зимового чемпіонату світу на дистанції 400 м, при цьому вона покращила більш ніж на дві секунди свій результат за 2005 рік. 

33-річна стрибунка у висоту Венеліна Венева є рекордсменкою світ у віці до 15 років, маючи результат 1,93 м. Крім того, вона є срібним призером чемпіонату Європи-2006, бронзовим призером зимового чемпіонату Європи-2005 і 2007 років та бронзовим призером зимового чемпіонату світу 2001 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: