Бразилія дочекалася футбольного мундіалю

Сьогодні ввечері Бразилія офіційно отримає статус країни-господарки чемпіонату світу з футболу 2014 року.

Стадіон "Маракана"
Стадіон "Маракана" в Ріо-де-Жанейро.
У вівторок, коли в швейцарському Цюриху виконавчий комітет Міжнародної федерації футболу (ФІФА) назве країну-організатора чемпіонату світу 2014 року, Бразилія офіційно отримає право його проведення. 

Оскільки кандидатом на ЧС-2014 є тільки одна країна - Бразилія, можна з упевненістю сказати, що світова першість дістанеться батьківщині п'ятиразових чемпіонів світу. 

Для країни, що подарувала футболу Пеле, це буде другий домашній мундіаль: у 1950 році бразильці на "Маракані" програли у вирішальному матчі збірній Уругваю. 

Раніше двічі приймали футбольний чемпіонат світу всього чотири країни: Італія (1934, 1990), Франція (1938, 1998), Мексика (1970, 1986) і Німеччина (1974, 2006). 

Про те, що чемпіонат світу-2014 пройде в Південній Америці, ФІФА офіційно оголосила 7 березня 2003 року. Трьома місяцями пізніше Футбольна конфедерація Південної Америки назвала трьох претендентів на його проведення. Ними на той момент були Аргентина, Бразилія і Колумбія. 

Аргентинська заявка, згідно різним ЗМІ, могла бути подана спільно з Чилі, проте до її офіційного оформлення справа так і не дійшла. Що стосується колумбійців, то вони офіційно зняли свою кандидатуру в квітні 2007 року. Таким чином, Бразилія виявилася єдиним кандидатом. 

Президент ФІФА Зепп Блаттер раніше заявляв про те, що турнір-2014 може пройти і не в Південній Америці, якщо країна з цього регіону не зможе забезпечити належний рівень організації чемпіонату. 

Як можливі запасні варіанти у зв'язку з цим називалися Австралія і США. Проте недавня інспекція ФІФА до Бразилії завершилася тим, що експерти рекомендували цю країну для проведення чемпіонату світу-2014. 

Загалом Бразилія позначила 18 стадіонів, які можуть бути задіяні на мундіалі, 14 з них вже побудовані, але потребують реконструкції, а ще чотири існують поки лише на папері. 

Гарні оцінки були виставлені інспекторами цій південноамериканській країні за транспорт, готелі і підготовчу роботу над бюджетом.

ВідеоЧемпіонат світу з футболу-2014 пройде в Бразилії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: