Британські вчені винайшли ідеальний спосіб, як забити пенальті

Футболіст, що виконує удар з одинадцятиметрової позначки, повинен зосередити увагу на тому, куди він планує влучити м'ячем і ігнорувати воротаря.

Психологи з британського університету в Эксетері прийшли до висновку, що футболіст, що виконує удар з одинадцятиметрової позначки, повинен зосередити увагу на тому, куди він планує влучити м'ячем, і по можливості ігнорувати воротаря.

У дослідженні брали участь 18 студентів-добровольців. Дослідження проводилося з використанням датчиків, що відзначали напрям погляду футболістів перед виконанням удару.

За словами керівника дослідницької групи Грега Вуда, люди звертають увагу на те, що представляє для них загрозу. При виконанні пенальті єдиною загрозою для влучання м'яча у ворота є воротар, тому пенальтист часто спостерігають за його рухами.

Насправді, за словами Вуда, пенальтисту слід ігнорувати воротаря і сконцентрувати увагу на самому виконанні удару. Вуд підкреслив, що точність удару залежить в основному від пенальтиста, оскільки, якщо м'яч буде направлений у верхній кут, то у воротаря практично не буде шансів врятувати команду від гола.

Учений відзначив, що воротарі частіше відбивають пенальті, коли перед виконанням удару вони намагаються відвернути увагу пенальтиста, розмахуючи руками або рухаючись по лінії воріт.

Частина добровольців, які брали участь у дослідженні, виконувала пенальті "на інтерес", в той час як частина брала участь у своєрідному змаганні: тому, хто заб'є більше всіх голів, пообіцяли приз - 50 фунтів стерлінгів. Ті, хто змагався за гроші, реалізували тільки 55 відсотків одинадцятиметрових ударів. Результативність пенальтистів, яким не пропонували премію, склала 80 відсотків.

Читайте також:

У футболі змінено правило пробиття пенальті

Японці придумали хитрий спосіб пробиття пенальті (відео)

19-річний румунський воротар загинув від пенальті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: