Бубка: ми готові розробляти проект заявки на Олімпіаду-2022

Сергій Бубка прокоментував заяву Віктора Януковича про можливість проведення Олімпіади-2022.

Перебуваючи з візитом у столиці майбутніх Юнацьких Олімпійських Ігор Сінгапурі, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка прокоментував заяву Президента України Віктора Януковича щодо подання заявки на проведення зимової Олімпіади-2022 в Україні.

"За своїм потенціалом та ресурсами Україна — одна із найпотужніших держав регіону. Для того, щоб реалізувати цей потенціал, об'єднати суспільство навколо олімпійських ідеалів та цінностей, навколо ідеї здорового способу життя, вивести країну на новий рівень розвитку, проведення Олімпійський ігор підходить якнайкраще", - вважає Бубка.

За словами президента НОК України, ідея провести головні спортивні змагання планети існує давно, але "нам не вистачало ініціативи з боку найвищого керівництва. Тому заява Віктора Федоровича є історичною — вперше Президент держави особисто ініціював розробку проекту "Зимова Олімпіада в Україні".

"Кілька днів тому я мав тривалу і дуже плідну зустріч із Віктором Федоровичем. Ми дійшли згоди у багатьох питаннях розвитку масового спорту, розбудови інфраструктури, створення комплексних баз олімпійської підготовки в усіх регіонах країни, - сказав Бубка. - Звичайно, обговорювалась і ідея Олімпіади-2022 в Українських Карпатах. Я зробив висновок, що для Президента проведення Олімпіади — це не лише кінцева мета. Це ще й спосіб зробити спорт ідеєю, навколо якої об'єднається суспільство".

"Вибори столиці Ігор-2022 відбудуться за сім років до їх проведення, тобто 2015 року. А подавати заявку необхідно 2014 року. До цього Міжнародний Олімпійський Комітет надає кожному місту, яке прагне приймати Ігри, детальний список вимог до арен та інфраструктури. Тобто, у нас достатньо часу, щоб спланувати усі необхідні роботи та виконати їх. Маємо досвід підготовки, а згодом отримаємо і досвід проведення Євро-2012 — його теж слід врахувати. Зимові Ігри — це значно менший обсяг навантаження на країну-господаря, аніж літня Олімпіада. Але працювати потрібно вже зараз. За чотири роки до подачі заявки треба не лише планувати, а й будувати", - нагадує президент НОК.

Україна вже має базу для проведення змагань, вважає Сергій Назарович: "Як можливу базу Ігор можна розглядати зимовий курорт Буковель — зважаючи на рівень існуючої інфраструктури. До того ж, він розташований на відстані 100 км від регіонального центру — Івано-Франківська, що відповідає вимогам МОК. До речі, на Івано-Франківщині НОК України вже рік веде роботи зі створення зимової бази олімпійської підготовки. Втім, потенційна столиця Ігор — це питання, відкрите для обговорення. Дуже важлива наявність аеропорту, готелів, шляхи сполучення. Вимоги МОК до господарів Олімпіади — це великий пакет документації, який потрібно детально вивчити і інтегрувати в наші реалії".

Насамкінець, Бубка назвав наші переваги: "У нас є чудові природні умови. Кліматичний фактор Карпат — стабільну зиму, яка зараз в дефіциті — ми зобов'язані використати. У нас є можливості і ресурси для розвитку, і є серйозні амбіції щодо проведення Ігор. Немає сумніву в тому, що Олімпіада дасть потужний поштовх для всього регіону, перетворить українські Карпати з околиці європейського туризму на один із провідних центрів.

Олімпіада в Україні — це моя особиста мрія. Мрія всього мого життя. І звичайно, Олімпіада — це історичний шанс, який країна повинна використати. Це віха в економічному, культурному розвитку держави. Олімпійські ігри для України — крок у майбутнє. Сьогодні це чудово розуміють найвищі керівники держави, тому ми вже зараз готові починати консультації і розробляти проект заявки на Ігри", - підсумував Бубка.

Читайте також:

В Україні нереально провести Олімпіаду-2022

Україна допоможе Росії з підготовкою до Олімпіади-2014

Євро-2012 відкриває Україні шлях до Олімпіади-2024

Бубка: Україна - не зимова команда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: