Бубка: Україна гідна медалі на Олімпіаді-2010

Сергій Бубка вважає, що Україна має гарні шанси здобути бодай медаль на Олімпіаді у Ванкувері.

Сергій Бубка
УНІАН
Бубка відверто розповів про проблеми розвитку спорту в Україні
Головний олімпієць країни, президент Національного Олімпійського комітету Сергій Бубка вважає, що Україна має гарні шанси здобути бодай медаль на Олімпіаді у Ванкувері.

- Сергію Назаровичу, зараз ми веземо на Олімпіаду багатьох спортсменів, для яких великим успіхом буде вважатися 30-те місце. Може, варто не роздувати команду, а готувати лише тих, хто має шанси на медалі?
- Відразу хочу зробити застереження: за кількість спортсменів, які їдуть на Ігри, так само, як і за їх підготовку, фінансування, тренувальні плани, відповідає міністерство спорту, державний орган. НОК, як громадська організація, що займається організацією поїздки, перебуванням, виступами команди на Олімпійських Іграх.

За допомогою коштів, залучених від спонсорів, НОК активно допомагає федераціям. За останні чотири роки ми витратили на стипендії спортсменам та допомогу федераціям майже 50 млн гривень. Але це наша добра воля, за результати спортсменів ми не відповідаємо. Тому відповісти на ваше запитання можу тільки зі своєї суб'єктивної точки зору. Так ось, я впевнений, що "готувати тих, хто може взяти медаль" - це тупикова гілка розвитку спорту.

Так, звичайно, нам потрібні медалі. Але - комусь подобається футбол, комусь гімнастика, біатлон, а комусь цікаво дивитися і займатися ковзанярським спортом, фрістайлом, бобслеєм. Ви вважаєте, що в Україні немає любителів цих видів? Неправда. Я точно знаю, що є! Просто у них немає можливостей навіть подивитися змагання, не кажучи вже про те, щоб займатися.

В Україні не існує жодного льодового стадіону для ковзанярів, не кажучи вже про санно-бобслейні траси. Знаєте, де проводять чемпіонат України з санного спорту? У Сигулді, у Латвії. Якщо прибрати ці види з розряду олімпійських, залишити без фінансування - значить, остаточно і безповоротно їх поховати. І позбавити когось з наших громадян можливостей для самореалізації.

Мене завжди обурювали розмови про спортсменів-"туристів" на Олімпіаді. Люди віддають спорту років 10-15, починаючи з дитинства, роками "пашуть", проходять олімпійський відбір, потрапляють до числа 30 або 50 найкращих у світі з декількох сотень - і їх ще туристами називають...

- Так, дійсно, при тому стані, в якому у нас знаходиться зимові види спорту, потрапити на Ігри - це вже подвиг...
- Спортсмени розбалували країну медалями. Створюється враження, що у нас Суперспортивна країна. Хоча насправді, 27 пекінських медалей - це "всупереч", а не "завдяки". На всю країну два (!) повноцінних легкоатлетичних стадіони.

А з зимовими видами взагалі сумна історія. Наприклад, на Ігри у Ванкувер у нас вперше їдуть три стрибуни з трампліну - вперше ми виступимо в команді, а не тільки в індивідуальному розряді. А знаєте, скільки у нас трамплінів в країні? Цілий один, у Ворохті, і той слабкий за технічними показниками і напіврозвалений. І тим не менше, там існує дитяча школа, і коли після Ігор хлопці повернутися додому - з олімпійськими сувенірами, з фотографіями, в екіпіровці - вони будуть у себе вдома героями. Навіть якщо не увійдуть до двадцятки. Я впевнений, що після Ванкувера зо два десятки дітей з Ворохти та прилеглих сіл і містечок прийдуть стрибати з трампліну. А не підуть в підворітті пиво пити... Ось для чого ми веземо на Олімпіаду спортсменів!

- Але все-таки потрібно визнати, що в наших кризових умовах будівництво споруд і арен для зимових видів спорту - задоволення непомірно дороге. І ці інвестиції навряд чи окупляться. Якщо все зважити, для країни ефективніше готувати за кордоном спортсменів, які можуть взяти медалі...
- З економічної точки зору все правильно. І це стосується не тільки зимових видів спорту, але і літніх. Нехай всі потенційні медалісти готуються за кордоном, а ми на місці стадіонів, манежів, басейнів побудуємо висотки і торгові центри... Тільки знаєте, до чого ми так дійдемо? Потенційні медалісти закінчаться, а нових взяти буде нізвідки - виявиться, що наші діти безповоротно пішли в комп'ютерні ігри, а бігають тільки в магазин за сигаретами і алкоголем...

Інвестиції в спорт не повинні окупатися грошима. Це - інвестиції в престиж країни і в здоров'я нації, прямий обов'язок держави, якій ми платимо за це податки. Знайдеться при цьому спонсор або меценат - добре! Систему фінансування завжди можна вибудувати, з усіма домовитися - була б державна воля. А її немає! Вдумайтеся, за роки незалежності в Україні не побудовано жодного нового спортивного об'єкта. Реконструкції проводилися, але з нуля не побудовано НІЧОГО!..

Навіть в кризу витрачаються шалені гроші на вибори, на політичну рекламу, на створення напруженості в суспільстві. А про спорт, про єдине, що об'єднує всю країну - тому що на Олімпіаді всі вболівають не за представників партій, а за Україну - згадують тільки тоді, коли можна сфотографуватися з олімпійськими чемпіонами...

- Повертаючись до Олімпіади у Ванкувері: Чи не хочете Ви сказати, що жалюгідний стан українського спорту до певної міри знімає зі спортсменів і тренерів відповідальність за медаль?
- Ні, це інша історія. Загалом, у нас є кілька пріоритетних видів, де результати спортсменів дають привід сподіватися на медалі. У їх підготовку вкладено чималі кошти. Я впевнений, що наші спортсмени, тренери - професіонали найвищого класу, які зроблять все можливе, щоб втілити надії в життя. Але потрібно думати і про майбутнє - про те, хто прийде на їхнє місце на наступних Олімпіадах. Дуже боляче розуміти, що в суспільстві і в коридорах влади до цих питань майже повна байдужість...

- І все-таки Ваш прогноз - яких результатів чекати від українців? І з яким настроєм ви чекаєте Білу олімпіаду?
- Настрій святковий. Олімпійські ігри - це справді свято. Я знаю, що у Ванкувері зустріну багатьох друзів, що ми будемо працювати на імідж країни, будемо вболівати за наших спортсменів - для мене це справжнє щастя. А з приводу прогнозів - ви знаєте моє до них ставлення. Скажу одне - ми гідні медалі на цих Іграх. Головне, щоб з погодою пощастило.

Читайте також:

У Ванкувері відбулася Олімпіада жебраків

Австралії дозволено "боксуючий кенгуру" на Олімпіаді

Бубка: необхідно змінити ставлення до спорту в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: