Бубка: Україна - не зимова команда

Сергій Бубка проаналізував виступ українських спортсменів на білій Олімпіаді-2010 у Ванкувері.

Президент Національного комітету України Сергій Бубка проаналізував виступ українських спортсменів на "білій" Олімпіаді-2010 у Ванкувері.

Нагадаємо, що 47 спортсменам з України не вдалося здобути жодної медалі. Вдруге в історії Україна покидає "зимову" Олімпіаду без нагород.

- Який результат для України у Ванкувері Ви вважали б успішним?
- Ми не зимова команда, і медалі я взагалі не планую. Якщо є хоч одна медаль, то це вже успіх. Україна великих успіхів на зимових Іграх не домагається. У 1994 році у нас було 2 медалі, в 1998 році - 1 медаль, в 2002 - жодної, у Турині - 2 бронзи. Радянський Союз не залишив нам ніякої інфраструктури з зимових видів спорту. Тому без серйозної матеріально технічної бази нам, звичайно, важко змагатися на зимових Олімпіадах. Більшість наших спортсменів готуються за кордоном.

- На ваш погляд, у циклічних видах спорту, таких як лижі або біатлон, що забезпечує перемогу: ноги чи голова?
- Не може бути такого, щоб перемогу забезпечував тільки один елемент. Для того, щоб перемагати, необхідно досягати балансу між усіма цими елементами і відповідати тим вимогам, які існують в тому чи іншому виді спорту.

Безголові у спорті точно не перемагають, особливо в таких видах, як, наприклад, біатлон, де треба не тільки бігти ногами, а й психологічно витримувати колосальне напруження боротьби, пов'язане із стріляниною. Однозначно, спортсмен повинен бути гармонійною, цілісною особистістю, а всі технічні деталі підкажуть тренери та фахівці.

- На цій Олімпіаді привернули увагу відразу декілька спортсменів, які виступали не за свої рідні країни. Новий австралієць Бегг-Сміт, словачка з Тюмені Анастасія Кузьміна, російська японка Юка Кавагуті. Як ви взагалі ставитеся до такого явища, як перехід спортсменів з країни в країну?
- Ми, слава богу, живемо в демократичному суспільстві. Це абсолютне право людини обирати, де вона житиме і за яку країну виступатиме. Крім того, у кожному виді спорту є свої федерації, які встановлюють дуже чіткі і зрозумілі правила і процедури переходу.

Якщо потрібно процедуру скоротити, а перед Олімпіадою перехід становить 3 роки, потрібна згода національної федерації та НОК. Якщо всі формальності дотримані, то чому б і ні. Хтось одружується, хтось виходить заміж, так що, ми будемо прив'язувати людей за ноги? Ми, напевно, відійшли від тих старих радянських часів, коли нічого не можна було робити і думати.

Крім того, завжди приємно, коли перемагають представники однієї школи. Коріння-то ваше, школа, виховання. Не треба це сприймати тільки негативно.

- У Росії в зимові спорту стали залучати представників великого бізнесу. Наприклад, новим президентом Союзу біатлоністів став Михайло Прохоров. Як ви ставитесь до такої практики? Не хочете перейняти?
- У нас трохи інша ситуація в країні, хоча у нас теж є багаті люди, які цікавляться спортом і хочуть допомагати. У тому, що зробили в Росії, я бачу виключно позитивний досвід, додаткові інвестиції спорту, безумовно, необхідні, а фахівці будуть тільки допомагати і підтримувати.

- Однак деякі спеціалісти вважають, що спортом повинні керувати професіонали, а не бізнесмени.
- Я не вважаю, що президент федерації повинен особисто займатися підготовкою збірної. Президент це менеджер, організатор, а на місцях працюють тренери і фахівці, вони і готують команду.

Я от як президент Національного олімпійського комітету України не втручаюся у підготовку спортсменів. Звідки я знаю, як готувати лижників або стрибунів з трампліна? На мені зовсім інші, організаційні, обов'язки, а по всій конкретиці я спираюся на федерації, їх професіоналізм та знання.

Мені що, самому всі команди тренувати?! Кожен повинен займатися своєю справою. Федерації готують списки спортсменів, які повинні їхати на змагання, ми проводимо відкритий виконком, запрошуємо фахівців і там все вирішуємо.

Читайте також:

Олімпіада-2010 в цифрах

Міністр спорту - про провал України на Олімпіаді-2010

"Льодове позорище" у Києві

Рейтинг найсексуальніших спортсменок Олімпіади-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: