Данілов не буде слухняним песиком у Коломойського і Суркіса

Новообраний президент Прем'єр-ліги Віталій Данілов пояснив, що спричинило руйнівний конфлікт навколо футбольної структури.

Організація чемпіонату України з футболу, що має стартувати вже наступного тижня, опинилася під загрозою через конфлікт довкола обрання керівництва Прем'єр-Ліги, яка проводить першість серед провідних професійних клубів.

Новообраний президент Прем'єр-ліги Віталій Данілов пояснює те, що сталося і спричинило руйнівний конфлікт.

- Зазначу, що нічого не сталося. Пройшли збори, вибрали президентом мене. Що полягає в тому? Краще питання так поставити: чому когось не задовольняє пан Данілов, а хотіли якусь другу кандидатуру. Оце питання до пана Коломойського, Суркіса і Ярославського. Ці люди, які заблокували, планували заблокувати збори, намагаючись, щоб не було кворуму і таке подібне.

- Ви вважаєте, що цим людям не подобаєтеся ви особисто, чи клуб який ви представляєте - ФК Харків?
- По-перше, клуб я вже не представляю, бо він вилетів в першу лігу. Напевне, їм не подобаться, що на цій посаді буде людина, яка не буде в них слухняним песиком, що вирішуватиме їхні питання.

- Але хіба не завдання Прем'єр-ліги і її керівника, як футбольної організації, щоб задовольняти потреби та інтереси усіх, а особливо провідних клубів?
- Проблема в тому ж і полягає, що коли збиралися спочатку при утворенні Прем'єр-ліги, намагалися всі конструктивно говорити, але ж у пана Коломойського є своє бачення тої ситуації. Він зробив приват баскетбол-лігу, зараз напевне хоче зробити приват футбол-лігу. Це його побажання, якісь задуми, на які я не можу впливати, чи якось їх коментувати.

- Але ви говорите лише про пана Коломойського, якого називають власником клубу "Дніпро", але вашою особою, можна так сказати, не задоволений пан Суркіс - також не остання людина в українському футболі.
- Напевне, пан Суркіс все ж таки більше відноситься до пана Коломойського, ніж до мене. В березні було інтерв'ю пана Суркіса, де він був задоволений моєю роботою і казав, що я відповідаю всім вимогам, і напевне, якщо клуб вилетить, чому б мені не очолити Прем'єр-лігу. Чому в нього за два місяці кардинально змінилася позиція, я не можу цього пояснити. Це питання до нього.

- Виглядає так, що в Україні кілька дуже великих клубів, які мають свої комерційні інтереси, захищають їх окремо від дрібніших клубів, у яких інтереси інші. В цьому конфлікт?
- Напевне, конфлікт більш глибокий. На сьогодні він став настільки відомим футбольній громадськості, що треба дивитися глибше. Маю на увазі Федерацію футболу. Сьогодні пан Коломойський є віце-президентом Федерації футболу України. Чому питання не ставиться до нього, якщо він є власником клубу і є відповідальною людиною за призначення арбітражу?

Якщо подивитися на те, хто за мене проголосував, це 11 клубів, досить різних, і не можна сказати, що наприклад "Карпати", чи "Металург" Запоріжжя були в якомусь пулі, чи вони були більш підвласні, чи вони не самодостатні. Тому питання лише в тому, хто хотів контролювати Прем'єр-лігу.

Я розумію, пан Коломойський просто хотів контролювати Прем'єр-лігу для того, щоб захопити владу повністю. Якщо він віце-президент федерації, ще його людина буде на посаді В Прем'єр-ліЗІ, ну....

- Тобто ви вважаєте, що проблема в одній людині, якій протистоєте ви?
- Напевне так, але я думаю, що зі мною погодяться і ті власники клубів, які виконують свої обов'язки як члени Прем'єр-ліги, що пан Коломойський один каламутить оцю всю воду, і я не розумію для чого.

- Ви вважаєте, що немає розбіжності між інтересами великих клубів, які легко заробляють гроші, можливо, легше продають свої телевізійні права, і менших клубів, яким потрібна допомога?
- Питання в тому, що на сьогодні права і трансляції, як каже Федерація футболу, належать їй. І вона передає повністю ті права Прем'єр-лізі. Того року лише клуб Коломойського й афілійовані з ним клуби не передали свої права. Всі решта передали права, навіть "Динамо" наприкінці чемпіонату передало свої права для цього. Навіть "Шахтар", який має свій канал, він міг би сам продавати свої права, і в нього б це непогано виходило. Всі учасники наших загальних зборів неодноразово говорили, що мають бути однакові права в Прем'єр-лізі, що повинні бути однакові умови для всіх учасників змагань, тобто нормальні правила гри.

- Який вихід із цієї ситуації, чи погодилися б ви піти у відставку, щоб розв'язати її на користь футболу?
- Питання не в Данілові. Якщо всі власники клубів скажуть: друже, іди звідси геть. Не питання - розвернуся і піду. Але якщо ми говоримо про відкритий футбол, про рівні для всіх умови, для тих же дрібних клубів, то напевне має бути людина, яка буде захищати їхні права, яка не буде ні фінансово, ні політично ні від кого залежати. На сьогоднішній день, вважаю, що я є така людина.

Читайте також:

В Україні можливі два футбольних чемпіонати

Суркіс скликав термінове засідання Виконкому ФФУ

Гендиректор "Шахтаря": у футболі настає анархія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: