Динамівська молодь завоювала Суперкубок

Київське "Динамо" завоювало Суперкубок України, обігравши в серії післяматчевих пенальті донецький "Шахтар" - 4:2.

Суперкубок
"Динамо" (Київ) - володар Суперкубка України 2007 року (Фото - fcdynamo.kiev.ua)
На поєдинок, що відкривав український футбольний сезон і проходив за традицією в Одесі, кияни виставили резервний склад.

З гравців основної обойми Анатолій Демьяненко, визнаний кращим тренером чемпіонату-2006/07, виставив лише захисників Горана Гавранчича, Мар'яна Марковича і хавбека Тараса Михалика, що став одним з героїв матчу. Півзахисник збірної України забив з гри обидва м'ячі у ворота "Шахтаря", посприявши нічийному результату основного часу - 2:2.

Досвідченіші гірники мали територіальну перевагу впродовж всіх 90 хвилин поєдинку, за перипетіями якого з VIP-ложі стадіону "Чорноморець" спостерігав почесний президент УЄФА Леннарт Юханссон.

І вже на 15-й хвилині матчу "Шахтар" повів в рахунку після швидкісного забігу Фернандіньйо і чіткого добивання новобранця донеччан Олександра Гладкого, найкращого снайпера минулого сезону.

Михалик
Один з героїв матчу - Тарас Михалик (Фото - Getty Images)
Проте пропущений м'яч не бентежив киян, які виступали в ролі номінальних господарів поля. Навпаки, в наступній 15-хвилинці "Динамо" не тільки відновило рівновагу, але і вийшло вперед. Спочатку Михалик, одержавши пас від Марковича, точно пробив з району 11-метрової відмітки - 1:1.

А незабаром він же скористався скидкою м'яча Володимиром Лисенком після націленої передачі зліва у виконанні Дениса Олійника.

Після перерви наставник "Шахтаря" Мірча Луческу кинув в бій Ігоря Дуляя і Жадсона, на якийсь час замкнувши "Динамо" біля власних воріт. Масований тиск приніс плоди досить швидко - Сергій Ткаченко ударом з-поза межі штрафного майданчика зрівняв рахунок. У цьому епізоді динамівців не виручив і голкіпер Олександр Рибка, який протягом матчу декілька разів рятував команду від голу.

Проте біло-блакитні і на цей раз не стали посипати голову попелом, а поступово відсунули гру до центру поля. У результаті "Динамо" без особливих проблем довело матч до серії 11-метрових.

Лотерея краще вдалася юним динамівцям, які допустили лише один промах (Алієв), тоді як "Шахтар" помилився двічі (Брандау і Жадсон). Вирішального удару завдав юний Микола Морозюк, який тут же попав в обійми партнерів.

У рік 80-річного ювілею столичний клуб виграв третій трофей, додавши до золота чемпіонату і Кубка України тріумф в Суперкубку. Вже 15 липня "Динамо" і "Шахтер" зійдуться знову - в стартовому турі нового сезону вищої ліги.

"Динамо" (К) – "Шахтар" - 2:2, по пенальти 4:2

Голи: Михалик, 26, 30 - Гладкий, 14, Ткаченко, 54