"Динамо" пережило футбольну трагедію (відео)

Після домашньої поразки від "Порту" шанси "Динамо" на вихід до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів значно погіршилися.

Післямова до матчу "Динамо" - "Порту" - у відеосюжеті ПРОСПОРТ

Скільки разів ми вже ставали свідками картини, коли українські команди втрачають позитивний результат матчу, пропускаючи м'яч на останніх хвилинах! На жаль, сталося це і в матчі "Динамо" – "Порту".

Не буду детально описувати хронологію матчу – скажу лише, що на 21-й хвилині Мілевський відмінним ударом у кут воріт відкрив рахунок, а в другому таймі спочатку португальці реалізували стандарт (після подачі зі штрафного динамівці не вгледіли за Роландо, який ударом головою чітко поклав м'яч у ворота Богуша), а на другій доданій хвилині суперник зіграв з динамівцями у жорстоку гру під назвою "Не забиваєш ти – забивають тобі" – Лучо Гонсалес завершив зусилля партнерів по команді, які провели швидку контратаку, після того, як динамівці не використали стовідсотковий момент для взяття воріт гостей.

Як на мене, причина поразки криється знову у психології - і доводиться констатувати, що психології переможців у "Динамо" так і не з'явилося. В усіх проведених матчах у груповому турнірі Лізі чемпіонів динамівці, напрацювавши на позитивний результат, зупинялися на досягнутому і намагалися втримати рахунок, віддаючи ініціативу суперникам.

У виїзних матчах з "Фенербахче" та "Порту" це зробити вдалося. Але, за іронією долі, у домашніх поєдинках, де начебто самим треба диктувати умови, суперники покарали "Динамо" за те, що воно, задовольнившись малим, не ризикувало, граючи обережно, від захисту.

Ну не буде у команди великих досягнень на євроарені, доки вона не буде почувати себе лідером в іграх зі своїми суперниками. От і в матчі з "Порту" було таке відчуття, що "Динамо" здібне на більше - коли команда контратакувала, зусиллями перш за все Мілевського киянам вдавалося миттєво створювати гостроту біля воріт "Порту". Але це були лише спалахи на фоні планомірного тиску португальців - від початку матчу кияни почали грати "другим номером" і продовжували робити це, повівши у рахунку і пропустивши у другому таймі гол у відповідь.

А коли суперник забив другий гол, часу на те, щоб піти у масштабний наступ, вже не було…

Хтось скаже, що нам просто не пощастило – адже перед другим голом "Порту" Вукоєвіч влучив у штангу… Так, гравцю "Динамо" не пощастило, але це був лише епізод – в останні хвилини саме гості більше тиснули на ворота "Динамо", а в першому таймі португальці теж перевірили міцність стійки динамівських воріт. Та й взагалі – якщо подивитись на статистичні викладки матчу – хто володів більше м'ячем та завдав більше ударів по воротах, то нема нічого дивного у перемозі гостей.

Отже, маємо те, що маємо, і те, на що, мабуть заслуговуємо на даний момент. Хоча нинішнє "Динамо" - це вже зовсім інша команда у порівнянні з минулорічною (у позитивний бік), але переможного духу їй все ж не вистачає…

Ситуація тепер така, що вже не від нас самих залежить наша доля. "Порту" випереджає "Динамо" на 1 очко за два тури до закінчення групового турніру.

"Динамо" тепер поїде до Лондона, де його проекзаменує "Арсенал", який сьогодні не зміг переграти "Фенербахче" – 1:1.