"Динамо" вимагає перенести матч із Маріуполя, де оголошений найвищий рівень терористичної загрози

Гра запланована на 27 серпня.

Клуб "Динамо" (Київ) закликає футбольних чиновників перенести матч із Маріуполя на Донеччині в інше місто, оскільки масові зібрання в прифронтовому місті є небезпечними і для футболістів, і для вболівальників.

Такої позиції притримуються також в МВС, СБУ та Управлінні держохорони. Однак Федерація футболу та Українська прем'єр-ліга на перестороги не реагують. Про це йдеться в програмі ТСН.19:30.

Команда "Маріуполь" - колишній "Іллічівськ" - із нового сезону знову грає в Українській прем'єр-лізі - це найпрестижніший турнір в українському футболі. 27 серпня на місцевому стадіоні запланований матч "Маріуполь"- "Динамо" (Київ). Однак арена розташована за 20 кілометрів від фронту, а в самому місті діє "червоний рівень" загрози терактів, тобто - найвищий з усіх можливих. Тому клуб "Динамо" вирішив не ризикувати життям та здоров'ям футболістів і вболівальників, запропонував перенести матч у нейтральне місце.

"Враховуючи терористичні ризики, враховуючи рівень загрози під кольором "червоний", проведення матчів у Маріуполі на даний час, на сьогоднішній день, не є безпечним для учасників змагань, не є безпечним для глядачів, в тому числі для приїжджих глядачів", - ідеться в повідомленні.

На підтвердження своїх слів віце-президент "Динамо" демонструє листи одразу від трьох структур - МВС, СБУ та Управління держохорони.

У СБУ кажуть, що лише в липні відвернули два теракти, але їхня загроза не минула. А через матчі правоохоронцям надходять анонімні дзвінки з погрозами терористичного штибу.

"...в черговий раз акцентуємо вашу увагу на тому, що проведення футбольних матчів у місті Маріуполь є небезпечним та несе загрозу життю учасників спортивних заходів, у першу чергу терористичного характеру... Відмічаємо, що відповідно до пунктів 7, 11, 62 Регламенту ФІФА... рекомендації правоохоронних органів та спецслужб є обов'язковими для розгляду та врахування футбольними асоціаціями", - ідеться в зверненні заступника голови СБУ Віктора Кононенка.

Однак ні Федерація футболу України, ані Прем'єр-ліга досі не перенесли матч. І вже призначили час його проведення – 17:00.

Відео"Динамо" просить перенести матч із прифронтової зони

Голова Федерації футболу Андрій Павелко коментарів ТСН уникає. Натомість на офіційній сторінці федерація вивісила повідомлення про те, що поліція гарантує безпеку матчів у Маріуполі. На підтвердження - лист В'ячеслава Аброськіна, ще коли той був керівником Донецької обласної поліції. Однак, у "Динамо" звернули увагу на те, що дата на листі - завбачливо затерта, і наголошують, що лист застарілий, Аброськін уже працює в Києві, і має вже іншу думку. Зокрема, відтоді він уже висував претензії до маріупольського клубу за організацію безпеки одного з матчів, який навіть думали скасувати - у Маріуполь, мовляв, змушені були стягнули 70 металошукачів, працівники поліції та СБУ три дні охороняли стадіон.

Тепер Аброськін закликає не маніпулювати його старим листом, а слухати рекомендації нових очільників поліції області та інших відповідальних осіб. Ці особи – зокрема, в МВС - буквально позавчора оприлюднили свіжі застереження - тут і про "червоний рівень", і про те, що до Дня Незалежності зростають загрози обстрілів, зокрема, системами залпового вогню.

"Зважаючи на реальний стан загроз, проведення футбольного матчу сьомого туру розіграшу Прем'єр-ліги на стадіоні "Іллічівець" у місті Маріуполі вважаємо недоцільним та пропонуємо невідкладно розглянути питання щодо зміни місця його проведення", - говориться в листі за підписом першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового.

"Динамо" пропонує провести матч із маріупольцями або в Києві, або в будь-якому українському місті - наприклад, Запоріжжі. Якщо реакції на застереження спецслужб не буде, клуб залишає за собою право звернутися в спортивний арбітражний суд у Лозанні.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Олександра Шилка.

Залиште свій коментар