Двічі призерка Паралімпіади присвятила свої нагороди воїнам АТО

Спортсмени кажуть, що разом доводять: Україна та українці – сильні.

Третє золото здобули українські спортсмени у третій день змагань на Паралімпіаді у Пхьончхані. Кожна третя церемонія нагородження медалями в цей день відбувалася за участі українців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Розповідають, як проходити, вітатися, коли махати", - розповіла про своєрідний протокол бронзова призерка Людмила Ляшенко. Вона виборола вже другу медаль – цього разу в лижних перегонах на 15 кілометрів серед атлетів з ураженнями рук. У цьому ж класі серед чоловіків змагається Ігор Рептюх, котрий на 20-кілометровій дистанцію здобув своє перше Паралімпійське золото. "Мабуть, вже додому приїду, усі розкажуть, що я здобув. Тоді усвідомлю це все", - каже він.

ВідеоУкраїна здобула третє золото на Паралімпіаді

Сьогодні збірна піднялась одразу на третє місце у медальному заліку. Людмила Ляшенко отримала бронзу в лижних перегонах на 15 кілометрів, а Ігор Рептюх на 20-кілометровій дистанції здобув омріяне перше своє Паралімпійське золото.

Україна здобула третє золото на Паралімпіаді

23-річний атлет – товариська людина з відмінним почуттям гумору. На його лижах фломастером написане прізвисько "Репа". Нещасний випадок, що трапився, коли Ігорю було лише п’ять років, не вплинув на його любов до спорту – лижами він займається вже вісім років, а до того була легка атлетика. "Нікого батьків дома не було, я займався домашнім хозяйством, включив сєкарню, яка в нас була електрична, і почав молоти сіно корові – і уже останню домелював, затягнуло руку", - розповів він про свою травму.

Спортсмен довго мріяв заспівати Гімн на честь своєї перемоги та приміряти саме цю медаль. У субботу він уже виграв бронзу в біатлоні. Тепер колекцію нагород ексклюзивно продемонстрував ТСН, а заразом і відео з Паралімпійського містечка, куди журналістам вхід заборонено. "Привіт, Україно! Хочу презентувати вам медалі і найвищу нагороду в паралімпійському спорті. Тут у мене дві – золота медаль, отак вона виглядає, дуже важка і дуже красива. Не хватає до комплекту срібної. Тому будемо намагатися!", - розповів чемпіон.

Фотогалерея Рекордна кількість учасників та яскрава церемонія. У Пхенчхані запалили вогонь зимової Паралімпіади-2018 (21 фото)

У кожного атлета для нагород є своє місце. Срібна призерка змагань Оксана Шишкова каже, що використовує для цього іграшку. "У мене є ведмедик, мій талісман. Він зі мною з Ванкувера 2010 року. Я коли приходжу – вішаю на нього медальку", - розповіла вона. Шишкова має вже два корейських срібла, до золота у гонці на 15 кілометрів у класі слабозорих їй забракло лише восьми секунд. За успіхи спортсменка вдячна перш за все своєму гайду – Віталію Козакову. "Вони дуже скромні в нас. Насправді роблять не менше роботи", - пояснила вона.

Також свої медалі Оксана присвячує захисникам України. І обіцяє заради них поборотись за третю, вже найвищого ґатунку. "Всім величезне спасибі, хто знаходиться в АТО. Нас захищають, і ми тут доводимо всіляко, що ми – Україна, ми – сильні", - сказала призерка Ігор.