Фехтування: кращі у світі - французи

Українські шаблісти програли італійцям поєдинок за бронзову медаль з різницею лише в один укол.

Жанне - Рота
Італієць Альфредо Рота (ліворуч) фехтує з французом Жеромом Жанне у фіналі командного турніру шпажистів.
На чемпіонаті світу з фехтування українська чоловіча команда шаблістів зупинилася в кроці від п'єдесталу. Програвши в півфіналі команді Угорщини (39:45), наша команда в поєдинку за бронзу вела боротьбу з командою Італії.

Старт зустрічі з італійцями став для нашої команди справжнім провалом. Після чотирьох зустрічей Україна програвала 4:20. Проте Дмитро Бойко зробив майже неможливе, відігравши більше 10 очок у італійського опонента, і вивів нашу збірну вперед – 35:34.

Володимир Лукашенко
і Луїджі Тарантіно завершили очний поєдинок внічию - 5:5, але Олег Штурбабін поступився Альдо Монтано, якому судді за рахунку 44:44 зарахували переможний укол.

А перемогу в змаганнях шаблістів здобули угорці. Чемпіонками світу у жінок-шпажисток стали француженки, українки - на 15-му місці.

В останній день чемпіонату були розіграні комплекти нагород у командних змаганнях в чоловічій шпазі та жіночій рапірі.

У чоловіків прогнозовано перемогли Олімпійські чемпіони – французи. У фіналі вони здолали команду Італії. Рахунок протистояння – 45:38 на користь Франції.

Збірна України посіла 5-е місце. У чвертьфіналі наша збірна програла італійцям в один укол, а потім впевнено обіграла венесуельців та росіян.

В жіночій рапірі в фіналі господаркам змагань – збірній Росії – протистояла Польща. Команди розіграли справжню виставу із драматичним завершенням. Лише один вдалий випад вирішив долю зустрічі. Польки стали чемпіонками світу, вигравши фінал з рахунком 26:25.

Третіми тут стали японки, які сенсаційно у чвертьфіналі вибили з боротьби головних фавориток – італійок. Україна – 15-а.

В медальному заліку українці посіли 8-му сходинку. У нашому доробку – одна срібна медаль. Лідер форуму – Франція. На цьогорічній першості французи здобули 4 золоті, дві срібні та 2 бронзові нагороди. На другій позиції – господарі змагань – збірна Росії, треті – німці.