ФІФА погрожує Україні дуже жорсткими санкціями

ФІФА встановила, що вимога скликання позачергової генеральної асамблеї ФФУ була висунута внаслідок втручання з боку урядових та інших кіл.

Федерація футболу України (ФФУ) отримала лист від Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА), в якому йдеться про можливе призупинення членства України в ФІФА.

Такі санкції будуть застосовані до України у випадку, якщо до 4 лютого ФФУ не виконає наступні вимоги:

1.  підтвердити, що члени ФФУ припинили будь-яку діяльність, спрямовану на організацію виборів до закінчення строку повноважень керівництва ФФУ у 2012 р.; і, у зв'язку із цим:

2.  надати підтвердження від уповноважених керівних органів членів ФФУ того, що вони виконуватимуть цю вимогу.

Такою є реакція ФІФА на лист від 11 січня 2011 року від Першого Віце-президента ФФУ Сергія Стороженка, який інформує ФІФА про вимогу 38 колективних членів ФФУ скликати позачергову генеральну асамблею з головним питанням порядку денного про висловлення вотуму недовіри Президенту ФФУ Григорію Суркісу.

"У зв’язку з цим ми отримали очевидні докази того, що деякі з цих членів прийняли рішення вимагати скликання такої позачергової генеральної асамблеї внаслідок того, що на їх делегатів було здійснено сильний тиск з боку урядових представників та інших осіб, сторонніх по відношенню до ФФУ.  Окрім того, деякі засідання членів було проведено не у відповідності до правил та регламентних документів ФФУ", - йдеться у листі ФІФА.

"Цей процес почався під час ХІІ Конгресу ФФУ 15 грудня 2010 р.,  присутня на якому делегація ФІФА/УЄФА стала свідком спроби порушення статуту ФФУ, зміни порядку денного конгресу та включення питання про відставку діючого керівництва ФФУ, вчиненої в процедурно незаконний спосіб.

Внаслідок цих подій ФІФА прийняла рішення про ретельний моніторинг ситуації та зібрала матеріали, що документують втручання представників державної влади у діяльність членів ФФУ (тобто регіональних федерацій, асоціацій). Таких висновків ФІФА дійшла на підставі прямої інформації з незалежних джерел, засобів масової інформації та від учасників подій.

У цьому зв’язку ми хотіли б нагадати вам, що згідно з статтею 13 параграф 1 (d) Статуту ФІФА, члени ФІФА зобов’язані забезпечувати дотримання їхніми власними членами вимог Статутів, регламентних документів, директив та рішень органів ФІФА. Особливо слід наголосити, що відповідно до статті 13 параграф 1 (g) та статті 17 Статуту ФІФА, члени ФІФА повинні керувати своїми справами незалежно та поза будь-яким впливом  з боку будь-яких третіх осіб.

ФФУ, як асоціація-член ФІФА, зобов’язана забезпечити незалежність своїх членів від урядового  втручання у футбольне демократичне самоврядування. У даному процесі цього не було дотримано, і ФІФА встановила, що вимога скликання позачергової генеральної асамблеї була висунута внаслідок втручання з боку урядових та інших кіл.

Крім того, наявні очевидні ознаки того, що з урахуванням нинішнього контексту втручання не припиниться. Зважаючи на це, ФІФА вимагає, щоб ФФУ забезпечила незмінність свого діючого Виконавчого комітету до закінчення терміну його законних повноважень у 2012 р. ФІФА не визнаватиме жодного іншого керівництва, яке з’явилося б в результаті процесу, спотвореного втручанням", - йдеться у листі, який підписаний Генеральним секретарем ФІФА Жеромом Вальке.

Читайте також:

Григорій Суркіс не боїться відставки

Данілов заявив, що клуби Суркіса завдають Прем'єр-лізі величезних збитків

ФФУ скаржитиметься Януковичу на втручання влади у футбольні справи

Данілов зірвав збори української Прем'єр-ліги

Беззаконня в українському футболі: влада відкрито пішла проти Суркіса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: