ФІФА відмінила ротацію континентів

Починаючи з вибору країни,яка прийматиме чемпіонат світу 2014 року, принцип ротації континентів більше не існуватиме.

ФІФА
ФІФА оголосила про відмову від старої моделі визначення країн-організаторів чемпіонатів світу, яка з 1958 року була ротацією континентів - в першу чергу, Європи і Америки, повідомляє Eurosport.

Згідно з цією моделлю, два сусідні по термінах чемпіонати світу не могли проводитися на одному континенті. 

Таке рішення таємним голосуванням в понеділок ухвалив Виконавчий комітет Міжнародної федерації футболу (ФІФА) в своїй штаб-квартирі в Цюриху. 

Віце-президент виконкому ФІФА Мон Дзун Чун заявив, що вибори країни-господині чемпіонату світу 2018 року пройдуть вже за іншою системою. 

Мон Дзун Чун додав, що всі футбольні асоціації зможуть вільно подавати заявки на проведення майбутніх чемпіонатів світу, але тільки в тому випадку, якщо країни з цієї конфедерації не приймали дві попередні першості поспіль. 

Спочатку рішення про те, де пройде чемпіонат світу, приймалися на конгресах ФІФА без будь-якої системи. Через це процес вибору супроводжувався великою кількістю суперечок і розбіжностей. 

Так, на першу світову першість до Уругваю поїхали тільки 4 європейських збірні, а Мундіаль-1938 у Франції бойкотували команди Аргентини і Уругваю. 

Починаючи з першості світу 1958 року в Швеції, щоб уникнути подальших суперечок, ФІФА впровадила систему чергування континентів між Європою і Північною і Південною Америками. 

Ця схема дотримувалася до 1998 року. У 2002 році вперше в історії світового футболу чемпіонат планети був проведений в Азії відразу двома країнами - Японією і Південною Кореєю. А в 2010 році світовий форум вперше прийме африканський континент (ПАР).

ВідеоФІФА відмовилась від системи ротації континентів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: