ФІФА заборонила незалежне суддівство в Україні

ФІФА заборонила створення в Україні незалежної організації "Колегія арбітрів професійного футболу України".

ФІФА заборонила створення в Україні незалежної організації "Колегія арбітрів професійного футболу України", ініціатором якої виступала українська Прем'єр-ліга. Про це йдеться в листі Генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке на адресу першого віце-президента ФФУ Олександра Бандурка.

Створення "Колегії арбітрів професійного футболу України" за участю ФФУ, ПЛ і ПФЛ або ПЛ і ПФЛ без участі ФФУ суперечить стандартам ФІФА.

"Жодна із запропонованих структур не може бути створена. Безперечним є те, що суддівство у футболі є частиною виняткової компетенції членів ФІФА - футбольних асоціацій-членів, воно не може бути делеговане третій особі. Відповідно до ст. 13 пар. 1(e) Статуту ФІФА, член ФІФА - національна асоціація - зобов'язаний створити комітет арбітрів, який безпосередньо підкоряється їй.

Цей комітет арбітрів відповідає за здійснення арбітражу у відповідній країні (в т.ч. за освіту, підготовку, призначення і привласнення категорій).

Статут ФІФА не дозволяє делегувати суддівство ні окремій від асоціації структурі, ні структурі, створеній національної асоціацією спільно з футбольними лігами або іншими юридичними особами. Обидва пропонованих варіанти є грубм порушення обов'язків національної асоціації", - йдеться у заяві ФІФА.

У листі наголошується, що це порушення може привести до призупинення членства ФФУ у ФІФА, а отже до неможливості участі національної збірної та клубів у міжнародних змаганнях і турнірах під егідою ФІФА.

Зазначимо, що раніше президент Прем'єр-ліги Віталій Данілов заявляв, що створення інституту незалежного суддівства - одне з його ключових завдань.

Читайте також:

Чемпіонат України входить в десятку найсильніших ліг світу

Топ-15 висловів 2009 року в українському футболі

Футбольний суддя: клуби платили по 10-15 тисяч доларів за гру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: