Фіни самі собі забезпечили поразку (відео)

Збірна Росії з футболу здобула крупну перемогу над Фінляндією (3:0) у матчі відбірного турніру чемпіонату світу 2010 року.

Фрагменти матчу Росія - Фінляндія - у відеосюжеті ПРОСПОРТ

Двічі фінська збірна забивала голи у власні ворота у відбірковому матчі ЧС-2010 проти російської команди.

Перша гольова атака збірної Росії почалася на лівому фланзі. На 23-й хвилині Андрій Аршавін точною передачею знайшов у штрафній Юрія Жиркова, удар якого зумів відбити фінський воротар Юссі Яаскелайнен. У боротьбі з Павлом Погребняком Петрі Пасанен зрізав м'яч у власні ворота.

На початку другого тайму дві можливості збільшити розрив у рахунку упустив півзахисник збірної Росії Ігор Семшов, а на 65-й хвилині після прострілу Костянтина Зирянова з лівого флангу Велі Лампі, перериваючи передачу, став автором автогола.

Остаточний рахунок на 88-й хвилині встановив Аршавін, який обіграв двох захисників, воротаря і ударом з гострого кута послав м'яч у ворота суперника.

Після перемоги над фінами збірна Росії набрала шість очок у трьох матчах і наздогнала команду Уельсу. У валлійців шість очок після чотирьох зустрічей. Лідером четвертої відбіркової групи є збірна Німеччини (10 очок у чотирьох іграх) – вчора підопічні Йоахіма Льова зломили опір команди Уельсу – 1:0 (гол забив Пьотр Троховські). Фіни набрали чотири очки у трьох матчах, а Азербайджан та Ліхтенштейн – по одному.

Серед інших матчів, зіграних вчора в Європі, відзначимо гостьові перемоги швейцарців над греками та іспанців над бельгійцями – з однаковим рахунком 2:1. Португальці знову несподівано втратили очки, зігравши вдома внічию з албанцями – 0:0.

Результати відбіркових матчів ЧС-2010 у європейській зоні:

1: Мальта – Угорщина 0:1, Португалія – Албанія 0:0

2: Латвія – Ізраїль 1:1, Люксембург – Молдова 0:0, Греція – Швейцарія 1:2

3: Чехія – Словенія 1:0, Словаччина – Польща 2:1, Північна Ірландія – Сан-Маріно 4:0

4: Росія – Фінляндія 3:0, Німеччина – Уельс 1:0

5: Боснія-Герцеговіна – Вірменія 4:1, Естонія – Туреччина 0:0, Бельгія – Іспанія 1:2

6: Хорватія – Андорра 4:0, Білорусь – Англія 1:3

7: Литва – Фарери 1:0, Австрія – Сербія 1:3

8: Грузія – Болгарія 0:0, Ірландія – Кіпр 1:0, Італія – Чорногорія 2:1

9: Норвегія – Голландія 0:1, Ісландія – Македонія 1:0