ФК "Дніпро" подав в суд на Прем'єр-лігу

"Дніпро" подав позов в окружний адміністративний суд Києва, в якому просить визнати Прем'єр-лігу не легітимною.

Власник "Дніпра" Ігор Коломойський зробив нову атаку на Прем'єр-лігу. Його клуб подав позов в окружний адміністративний суд Києва. Перше засідання призначено на 6 липня. Сформульовано так: позов про те, що Прем'єр-ліга створена в організаційно-правовій формі, що передбачена законом.

Нагадаємо, раніше на виконкомі ФФУ віце-президент федерації Ігор Коломийський запропонував відібрати у Прем'єр-ліги права на організацію чемпіонату і передати їх іншій структурі. Наприклад, структурі ФФУ.

Гендиректора "Дніпра" Андрія Стеценко від коментарів з приводу позову відмовився.

Нагадаємо, що два тижні тому "Дніпро" виступив проти проведення жеребкування чемпіонату, заявляючи, що нинішнє керівництво ПЛ нелегітимне, оскільки нібито продовження повноважень в.о. президента Віталія Данілова не підтверджено жодним з учасників ліги, і проведення нею будь-яких заходів не правомірне.

"Повноваження в.о. голови ніхто не припиняв, - сказав гендиректор ПЛ Максим Бондарєв. - Що стосується формулювання позову, то це дивує. Ми чітко розуміємо, що наша організаційно-правова форма передбачена законодавством. Тим не менш юридична служба готова здійснювати захист інтересів Прем'єр-ліги. Але найбільше дивує інше. Відповідно до дисциплінарних правил ФФУ, будь-який суб'єкт футболу у випадку спірної ситуації повинен пройти всі інстанції футбольного правосуддя, тобто дисциплінарний комітет Прем'єр-ліги, контрольно-дисциплінарний, апеляційний комітети ФФУ, палату спорів ФІФА, спортивний арбітражний суд в Лозанні. В даному випадку це не було дотримано заявником, за що згідно дисциплінарних правил ФФУ передбачені дуже жорсткі санкції, від фінансових до позбавлення права брати участь у змаганнях серед професійних клубів".

Зазначимо, що чергові вибори повноправного президента Прем’єр-ліги призначені на 1 липня. Кандидатів троє – Данілов, Вадим Рабинович і колишній гендиректор "Феєноорда" голландець Кріс Вертс.

На засіданні ради стратегічного розвитку професійного футболу ФФУ минулого тижня гендиректор "Дніпра" заявив, що сім клубів брати участь у цій зустрічі не будуть. Виходить, що вибори президента Прем'єр-ліги, для яких необхідна наявність босів 11 з 16 команд, можуть бути зірвані. Однак джерело в ПЛ припускає, що сім відмовників навряд чи набереться: "окрім "Дніпра", це можуть бути "Арсенал" та "Кривбас" (які також пов'язують з власником "Дніпра"), можливо, буде ще один клуб. Але не сім".

За регламентом, для обрання на посаду президента ПЛ кандидат повинен набрати більшість з присутніх кворуму.

ДВА ЧЕМПІОНАТИ? Якщо ж кворум (11 з 16 клубів) не збереться, не виключено, наш футбол опиниться перед загрозою того, що вже відбулося в вітчизняному баскетболі. Клуби, які спонсорує група "Приват", співвласником якої є пан Коломойський, відкололась в альтернативний турнір – Українську баскетбольну лігу. Але клуби УБЛ залишилися без єврокубків – путівки в Європу розігруються в чемпіонаті, який проводить федерація. Очевидно, що наші провідні футбольні клуби не захочуть грати у чемпіонаті, для якого закрито вікно в Європу.

Але є важлива відмінність ситуацій в баскетбол і у футболі. Баскетбольна федерація була проти бунтарів, а футбольна їм, як мінімум, не перешкоджає. І ще питання, який чемпіонат вирішать визнати легітимним. Планувалося, що в червні ФФУ делегує Прем'єр-лізі право на проведення чемпіонату. Це обов'язкова щорічна процедура. Однак федерація це право не делегувала. Президент ФФУ Григорій Суркіс сказав, що хоче обговорити це питання з чинним президентом ПЛ.

"Альтернативний чемпіонат? Це буде кілька кроків назад як у розвитку українського футболу, так і країни в цілому, - говорить Бондарєв. - Це буде падіння напередодні Євро-2012".

Читайте також:

В Прем'єр-лізі назріває грандіозний скандал

Рабинович назвав зарплати чиновників Прем'єр-ліги

Рабинович судиться з Прем'єр-лігою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: