Французьких шахістів дискваліфікували за sms-шахрайство на Олімпіаді

На шаховій Олімпіаді троє французів використовували мобільні телефони для передачі закодованих SMS-повідомлень.

Трьох французьких шахістів - Себастьяна Феллера, Сиріля Марзоло і капітана французької команди Арно Ошарова - позбавлено права на участь в змаганнях на п'ять років за участь у витонченій афері на Всесвітній шаховій Олімпіаді в Ханти-Мансійську.

Трійця використовувала під час змагань мобільні телефони для передачі закодованих SMS-повідомлень під час шахових партій. Система була побудована таким чином: коли один грав, другий по комп'ютеру визначав найкращий хід в цій ситуації і передавав його третьому, який займав у залі місце, яке відповідало певній клітці на шаховій дошці.

Хитромудрий план провалився завдяки яструбиному зору віце-президента федерації Джоани Поміан, яка засікла SMS-повідомлення, отримане одним з учасників змови.

"У минулому були підозри на шахрайство в шахах, в тому числі і по відношенню до вельми відомих гравців, - розповів Лоран Віра, генеральний директор Французької федерації шахів -... Але не вдавалося довести їх вину. Це перший подібний випадок. Отримуючи таку інформацію від комп'ютера, шахіст стає рівним чемпіону світу".

Французька федерація розраховує, що Міжнародна федерація шахів поширить застосування подібних санкцій на всі міжнародні змагання.

Читайте також:

Василь Іванчук виграв престижний турнір у Гібралтарі

Українець виграв шаховий турнір у Індії

Україна виграла Олімпіаду з шахів

Карякін: не шкодую, що проміняв Україну на Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: