Футбол і відеокамери

Шотландія та Росія будуть використовувати засоби відеоспостереження за футбольними матчами; щоправда з різними цілями.

Футбол
Засоби відеоспостереження незабаром, можливо, зіграють не останню роль в підвищенні привабливості футболу і зростанні майстерності гравців. Принаймні, в Шотландії і Росії. 

Шотландці першими ризикнули дозволити суддям використовувати відеоповтори для визначення «маленьких футбольних хитрощів», як ще називають широкий арсенал засобів симуляції на футбольному полі — «нирків» в штрафній площі, картинних падінь, театральних мук від неіснуючих травм і так далі. 

У разі сумніву в тому або іншому епізоді рефері зможуть вже після матчу проглянути його запис і покарати симулянта постфактум. 

Один з ініціаторів цього нововведення виконавчий директор Шотландської асоціації футболу Гордон Сміт сподівається, що «воно дозволить створити на матчах атмосферу нетерпимості до симулянтів». Не виключає він і те, що цей «відео-засіб» змінить поведінку самих гравців. 

Новинка пройде «польове випробування» в перших матчах національної першості, а офіційно вступить в дію з нового року. 

Найближчим часом працюватимуть «на камеру» і гравці російської збірної. Точніше, на чотири камери. Саме стільки камер спостерігатимуть за футболістами і «обраховуватимуть» їх тактико-технічні дії в матчах проти збірних Польщі, Македонії і, можливо, Англії в Лондоні. 

За словами одного з розробників даного проекту, радника президента РФС Марка Годіка, такі дослідження проводяться за проханням тренерського штабу російської збірної, який одержуватиме їх результати після кожного матчу. 

В першу чергу, їх цікавлять такі параметри — число і точність передач, зроблених гравцем, ведення, відбір, і перехоплення м'яча, вигране і програне єдиноборство, відстань, подолана їм за матч, і показана швидкість.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: