Газзаєв: в "Динамо" гратимуть ті, хто відповідатиме вимогам

Головний тренер "Динамо" Валерій Газзаєв розповів про сьогодення в команді.

В рамках Дня відкритих дверей на базі "Динамо" в Конча-Заспі головний тренер киян Валерій Газзаєв розповів про сьогодення в команді.

- Валерій Георгійович, складається враження, що Олександр Алієв веде з вами заочну війну. Як ви це сприймаєте?
- Я сприймаю це як доросла мудра людина, яка прожила життя, знає ціну перемоги. А все інше, мені здається, вигадки. Це мені і дозволяє будувати нормальні відносини з людьми, добиватися вирішення великих завдань і цілей.

- А кавказький характер вам не заважає?
- Я його нікуди не діну (посміхається). Я народився там, люблю свою батьківщину, точно так само як кожен з вас.

- У вас не буває конфліктів з футболістами, які з різних причин не проходять в основний склад? Хочеться згадати в даному контексті ситуацію з Гораном Саблічем.
- Справа в тому, що відносно будь-якого гравця, який не потрапляє в склад і не витримує конкуренції, вважається, що тренер упереджено ставиться до нього. Мені здається, в такому клубі, як "Динамо", де дуже високий ступінь конкуренції, футболісти повинні відповідати вимогам, які пред'являються головним тренером.

Що стосується конкретно Сабліча, то на даний момент є гравці, які на голову сильніші за нього. Того, що було вчора, сьогодні недостатньо для того, щоб грати і тренуватися з основним складом. Ми надали Горану прекрасну можливість тренуватися з другою командою, і при цьому шукати собі новий клуб. Але поки ми не одержували пропозицій по його кандидатурі.

Сьогодні будується зовсім нова команда, з абсолютно новими вимогами, новими тактовними задумами, тому, звісно, є категорія гравців, які не підходять за своїми ігровим якостями.

Те ж саме стосується і Алієва, який не витримав конкуренції і не потрапляв до складу. Всі ці моменти і пов'язані з чутками, які поширюються деякими ЗМІ. За їхньою версією, якщо гравець не виходить у стартовому складі, то у нього обов'язково конфлікт з головним тренером. Я вважаю, що це неправильно. Є футбольне поле, саме на ньому люди повинні доводити свої амбіції, а ніяк не на сторінках друкованих видань.

Якщо говорити про конфлікти в загальному, то вони будуть існувати завжди. Це природний процес, особливо коли в команді зібрані досить амбіційні гравці. І грати будуть ті хлопці, які зможуть відповідати вимогам і давати результат.

Сьогодні у нас 23 футболісти, які вважаються гравцями основного складу. Ті хлопці, які не проходять в основний склад, займаються з молодіжним складом або "Динамо-2". У них є можливість прогресувати, але якщо цього не відбувається, то, звісно, їм нема чого робити в команді.

- Щоб остаточно роз'яснити ситуацію з Саблічем... У вас відбулася з ним розмова після тих заяв, що, нібито, його не пускають на базу?
- У головному будинку бази живе основний склад - футболісти, які регулярно займаються в основній групі, беруть участь в календарних і товариських матчах. Решта розміщуються в будинку, що знаходиться поруч. І винятків за колишні заслуги ми не робитимемо. Та й цих самих заслуг не так вже й багато, адже за останні два роки він зіграв лічені матчі і при цьому справно отримує зарплату.

Як ви вважаєте, такий гравець повинен знаходитися в основному складі? Ми не проти, щоб він займався на базі, - будь ласка, на території вісім тренувальних полів, гравець може займатися на будь-якому з них.

- Прийшовши до "Динамо", ви сказали, що політика клубу буде спрямована на українізацію, будуть залучатися до роботи з основним складом молоді вихованці. І ось ви купуєте бразильського футболіста.
- Це крайній захід, оскільки позиція, яку ми заповнили шляхом придбання бразильського гравця, була для нас проблемною. Не від доброго життя на ній грали Єрьоменко і Бетао, які є центральними півзахисником і захисником відповідно. Що стосується молодих гравців, які на сьогоднішній день відповідали б вимогам "Динамо", то їх не було. Так, був Мандзюк, але він не дотягував до рівня нашої команди, і зараз, на жаль, не проходить і до складу "Дніпра". Втім, є молоді Хачеріді і Ярмоленко, які одразу заграли в основному складі. Зараз залучили до роботи з основою Гармаша, Петрова та Калитвинцева. Але їм треба рости, а завдяки роботі в основній групі вони зможуть прогресувати.

- Як би ви оцінили старт команди в другій частині сезону? Чи можна говорити про ігрову кризу у "Динамо"?
- Я з вами згоден, що результати, особливо останньої гри в Маріуполі, нас не влаштовують. Можна це назвати і, як ви висловилися, ігровою кризою. Тим не менше, я вважаю, що якість самої гри, принципи ведення гри, які ми намагаємося впровадити в нашу команду, є правильними. У матчі з "Кривбасом" у нас була тотальна перевага в створенні гольових ситуацій, як і в наступному поєдинку з "Іллічівцем", але якістю реалізації, звісно, ми не задоволені. Це пов'язане з поновленням чемпіонату, несприятливими кліматичними умовами, станом полів. На таких полях, особливо після тривалого підготовчого періоду, коли всі команди готові приблизно однаково, нівелюється техніко-тактична перевагу, а на перший план виходить функціональна підготовка.

Звичайно, коли немає реалізації, то про досягнення результату говорити складно. Більше того, можу сказати, що в останній грі мали місце суддівські помилки: спершу арбітр зафіксував неіснуючий офсайд у епізоді з забитим м'ячем Нінковича за рахунку 0:0, а потім зарахував гол Зозулі, забитий якраз з порушенням правила положення "поза грою". В цілому ж, я задоволений своїми підопічними, їх ставленням до справи і грою, але якість реалізації не дозволяє нам мати такий же відрив від переслідувачів, який був після закінчення першої частини сезону.

- Придбання Даніло Сілви викликало суперечливі відгуки, перш за все через нестачу інформації про футболіста.
- Будь-якого гравця, який приходить до "Динамо", ми купуємо за якістю гри в обороні, середній лінії і атаці. Що стосується Даніло, то, безумовно, ми його бачили у справі. Ми шукали футболіста з досить високою швидкістю, з хорошими навиками гри в обороні. Даніло Сілва - той гравець, який, на мій погляд, відповідає вимогам правого захисника. З "Іллічівцем" він зіграв після двох тренувальних днів в команді, і я вважаю, що зіграв на досить гарному рівні. Безумовно, йому необхідно трохи адаптуватися, але в цілому Даніло достатньо мобільний, швидкий, молодий. Упевнений, він буде успішно грати в нашій команді.

- У вболівальників є побоювання, що лінія захисту команди складається переважно з представників Бразилії. Що ви думаєте з цього приводу?
- Я вважаю, що наша оборона грає досить добре, особливо з огляду на той факт, що вона була створена лише цього року в особі Даніло, Маграо, Алмейди і Хачеріді. У цілому я задоволений грою оборони, оскільки в тій же грі з "Іллічівцем", командою Прем'єр-ліги, за 90 хвилин була допущена лише одна помарка. Звісно, в кожній грі бувають окремі огріхи, які не дозволяють захисникові уважно зіграти в окремому епізоді. Ми пропустили менше за всіх, і це я вважаю головним показником.

Всі захисники у нас досить молоді, тільки починають грати на високому рівні, і цей рік у нас піде на формування команди, щоб вона була дійсно боєздатною. Сьогодні у нас грають шість-сім абсолютно нових гравців, які до кінця сезону повинні зігратися. До початку наступного футбольного року, особливо до матчів у єврокубках, ми сподіваємося створити по-справжньому боєздатний колектив. Конкуренція буде тільки посилюватися, а завдання і цілі будуть ставитися все вищі і вищі. З урахуванням цього ми і комплектуємо команду.

- Згадуючи матчі перших турів, коли команда вигравала з розгромним рахунком, вам ставили запитання, чи не боїтеся ви стати заручником таких результатів у майбутньому. Зараз склалася така ситуація.
- Звісно, багато вболівальники чекають від нас хорошої гри і перемог з великим рахунком. Безумовно, така команда, як "Динамо", має демонструвати дуже змістовну та видовищну гру. Але ж і ми не можемо в кожному матчі забивати по шість м'ячів, тим більше на даному етапі чемпіонату, після тривалої зимової паузи. А що стосується того, що ми стали заручниками власних результатів, то я так не думаю. Навпаки - це говорить про потенціал команди, досить потужної і сильної. А тимчасові невдачі, як у грі з "Іллічівцем", бувають з кожною командою.

- У вас не було розмови з командою з приводу стандартних положень, зокрема штрафних ударів у виконанні Шевченка?
- Ми відпрацьовуємо всі стандартні положення. На жаль, не завжди в Андрія виходить гарне виконання штрафних ударів, але в попередньому матчі саме після удару Андрія зі штрафного Вукоєвич добив м'яч у сітку і ми здобули перемогу. Напевно, неправильно судити по одній грі.

- Наскільки відомо, після матчу в Маріуполі у вас відбулася зустріч з президентом. В якій обстановці вона проходила?
- Вона пройшла в дружній обстановці. Звичайно, кожному з нас було неприємно, що не вдалося виграти у "Іллічівця", але не більше того. Говорити про якісь проблеми на сьогоднішній день, я вважаю, не має сенсу. Попереду досить матчів і у нас стійке положення в чемпіонаті. А певні невдачі протягом довгої дистанції турніру завжди існують.

- Чи має місце конфлікт з Олегом Гусєвим?
- Якщо завтра когось не буде в складі, вважайте, що у нього конфлікт з Газзаєвим (посміхається). Щодо Олега, то він 17 березня відправляється на обстеження з приводу проблем з коліном, які тягнуться ще зі зборів. Тільки після цього наступить якась ясність - або необхідне оперативне втручання, або обмежимося визначеними процедурами. А зараз саме коліно заважає Олегу займатися разом з усіма. А щодо всього іншого ви можете запитати у нього.

- Останнім часом з'являється багато інформації, що ви можете очолити збірну Росії.
- Я вже відповідав на це питання. У мене є контрактні зобов'язання перед клубом і президентом, які я буду виконувати. А мій контракт діє ще 2,5 року.

Читайте також:

Суркіс: усе покаже осінь і Ліга чемпіонів

Саленко: у "Динамо" відсутня командна гра

Алієв: Газзаєв з Кавказу і цим усе сказано

ВідеоГаззаєв: в "Динамо" гратимуть ті, хто відповідатиме вимогам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: