Газзаєв: є ясність з 18-20 гравцями основного складу

Валерій Газзаєв розповів про перший тиждень тренувального збору київського "Динамо" у Австрії.

Головний тренер київського "Динамо" Валерій Газзаєв розповів про перший тиждень тренувального збору у Австрії.

- Валеріє Георгійовичу, в минулому році ви прийняли "Динамо" якраз перед літнім збором. Чи відрізняється зміст нинішньої програми підготовки команди від торішньої, і якщо так, то в чому?
- Річ у тому, що наша команда має підійти до початку сезону, а особливо до кінця липня в оптимальному стані. Адже нам належить провести відбіркові матчі Ліги чемпіонів. Тому звісно, що підготовка у нас форсується.

- Як відомо, йдучи у відпустку, гравці отримують від вас індивідуальні завдання. Чи можете відразу визначити, хто виконував їх на відпочинку, а хто ні?
- Безумовно. Можу із задоволенням сказати, що за винятком нових гравців, які прийшли напередодні і під час зборів, інші були в доброму стані. Втягуючих тренувань, як це часом трапляється, не треба було: команда відразу ж приступила до виконання програми передсезонної підготовки. Щоправда, за місяць хтось набрав зайвих півтора-два кілограми, але це - звичайне явище.

- Наскільки суттєва участь у складанні тренувальної програми ваших помічників? Або ж це - виняткова компетенція головного тренера?
- Програму підготовки складаю я - і, відповідно, несу відповідальність за результат. Але перш ніж ухвалювати остаточне рішення, обговорюю намічене з помічниками.

- На початковому етапі зборів у вашому розпорядженні виявилося 25 гравців. Чому зупинилися саме на цій кількості?
- Персональний склад визначався з урахуванням того, що Юссуф і Нінкович вирушили на чемпіонат світу, Гіоане, Каддурі, Кравець і Богуш відновлюються після травм. Крім того, триває трансферний процес.

- Деякі тренери вважають за краще готувати команду переважно через спаринги, а не шляхом насичених тренувань. Вашу думку щодо цього?
- Гадаю, що передсезонний етап для того й існує, щоб гравці могли підійти до сезону в оптимальному стані. Саме під час тренувань після місячної відпустки необхідно підготувати опорно-руховий апарат, м'язи. Важливо мінімізувати травматизм. Коли починаєш відразу з ігор, а ігри - це прояв максимальних зусиль, то ймовірність травм, всіляких розтягувань, забоїв і так далі зростає багаторазово. Тому, щоб підійти до спарингів, спочатку потрібно підготувати організм. Мені здається, це більш правильний підхід.

- Ви як і раніше не бажаєте давати публічних оцінок роботі конкретних гравців або можете зробити це зараз?
- У цьому немає ніякої потреби. Єдине, що можу сказати: всі гравці займаються з повною віддачею, виглядають рівно на тренуваннях. Кожен прагне, особливо з урахуванням того, що в цьому році у нас значно підвищилася конкуренція - завоювати місце в складі.

- Мені здалося, після першої половини збору можна говорити про відродження Гусєва, прагнення Несмачного конкурувати за місце в основі, помітне змужніння Ярмоленка, прогрес Калитвинцева-молодшого...
- Повністю з вами згоден.

- Ви визначили для себе обойму команди - одинадцять гравців стартового складу в його оптимальному варіанті і вісімнадцять тих, хто потрапить в заявку на матч?
- Практично визначив. Правда, ще є гравці, яких ми вже згадували. Та й трансферна робота не закінчена. Але приблизно є ясність з 18-20 гравцями основного складу. Мені здається, це кількість - оптимальний варіант, щоб пройти сезон або хоча б першу половину чемпіонату досить успішно.

- Чи вникаєте ви в роботу воротарів? Або цей напрям цілком віддано на відкуп Михайлу Михайлову?
- Воротарська позиція, безумовно, одна з найважливіших в команді. І тут має бути дуже тонкий підхід. Я задоволений роботою Михайлова - професіонала, що вміло і кваліфіковано готує голкіперів. У минулому році воротарська позиція - особливо після того, як отримав травму Шовковський - була для нас украй проблематичною. Тепер важливо зробити все можливе, щоб та ситуація не повторилася.

- Чи не боїтеся перевантажити гравців на зборі? Адже навіть, здавалося би, залізний Вукоєвич зізнався, що так багато і так важко йому ще не доводилось працювати.
- За час своєї тренерської діяльності, а це вже 21 рік, я не бачив, щоб якийсь гравець був перевантажений. Просто таке відчуття виникає у футболістів, коли вони виходять з відпустки. Звичайно, коли ти місяць нічого не робиш і тільки гуляєш, а потім потрапляєш в роботу, тобі здається, що це найбільше навантаження в твоєму житті. Насправді ж вона просто професійне, проаналізоване та перевірене неодноразово, що дозволяє підійти до сезону в оптимальному стані - функціональному, тактичному, технічному, психологічному.

- На який момент планується пік готовності команди: до старту чемпіонату, до кваліфікації Ліги чемпіонів або, можливо, на осінь?
- Пік форми - це штамп, найчастіше використовуваний журналістами. На моє переконання, пік повинен бути з першого матчу чемпіонату до останнього.

- І ви вважаєте, що це можливо - витримати весь сезон на одному, високому рівні?
- Неможливо. Тому що протягом усього сезону бувають спади не тільки функціонального, але і психологічного плану. На це впливають травми гравців та інші фактори. Тим не менше, нерідкі випадки, коли команда дійсно проходить сезон на одному подиху. І в моїй тренерській кар'єрі такі сезони були. До початку чемпіонату, як правило, всі команди приходять в хорошому стані. Але далі починається звичайне життя з усіма спокусами... На зборах всі команди виглядають однаково добре тому, що по суті справи гравці перебувають на карантині.

- Попереду - умовний другий етап зборів, на якому будуть зіграні три спаринги. На чому робитимете акцент у роботі тепер?
- Між іграми буде продовжуватися настільки ж напружена робота. Скажімо, сьогодні у нас дворазові заняття, завтра - гра з "Зенітом". Кожен спаринг входить в програму підготовчого збору. На наступний день після ігор - тільки одне заняття. Напередодні - два. І в такому режимі ми будемо працювати до 28 липня включно.

- Як часто ви спілкуєтеся з президентом клубу? Що його цікавить або турбує найбільше?
- Президента цікавить і турбує абсолютно все, що стосується життєдіяльності команди. Спілкуємося ми з Ігорем Михайловичем Суркісом постійно - після кожного робочого дня зідзвонюємося і обговорюємо різні питання.

- Ви знаходитесь на зборі, а в цей час у Києві вирішуються кадрові питання. Яким чином вдається тримати руку на пульсі цього процесу?
- Як тренер я задоволений придбаннями, зробленими в міжсезоння. Потенційних новачків багаторазово переглядала наша група селекції, потім дивився я. Але крапку в цьому процесі, зауважу, ще не поставлено.

- У "Динамо", судячи з усього, є можливість вибирати місце для зборів. За якими критеріями віддаєте перевагу саме австрійським Альпам?
- На торішніх зборах я був вражений тутешніми погодними умовами, станом тренувального поля та іншими умовами для роботи.

Читайте також:

Гільєрме повертається в київське "Динамо"

Суркіс хоче залишити Мілевського в "Динамо"

Офіційно! "Динамо" придбало Андре за 8 мільйонів євро

Бертольо: "Динамо" було б чемпіоном Аргентини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: