Гіпножабу Зойч зареєстрували разом з іншими символами Олімпіади

Неофіційний символ Олімпіади в Сочі, який став лідером Інтернет-голосування, жабу Зойч запатентував оргкомітет Олімпіади в Сочі.

Оргкомітет Сочі-2014 зареєстрував права інтелектуальної власності на неофіційний символ Олімпіади - жабу Зойч.

Разом з ним оформлені і права на десять логотипів, що увійшли до шорт-листу голосування з вибору символу зимових Ігор. Зойч до їх числа не потрапила, але організатори Олімпіади вважають її "протестним символом".

Повідомлення про реєстрацію товарних знаків з'явилося на сайті Роспатенту. Зареєстровані права на талісмани - Заєць, Дельфін, Леопард, Сніжок і ряд інших, а також на талісман Зойч, створений співробітником Студії Артемія Лебедєва Єгором Жгуном.

Як повідомляв у своєму блозі Жгун, Зойч вийшла на перше місце інтернет-голосування "в перший день публікації, 10 вересня, і за три місяці була не на першому рядку всього три дні". У шорт-лист офіційного конкурсу талісман не увійшов, хоча кількість переглядів ролика на підтримку Зойча на YouTube перевищило півмільйона людей, а відповідний сюжет пройшов в ефірі майже всіх провідних російських телеканалів і ряду зарубіжних, включаючи канал Аль-Джазіра.

Згодом президент оргкомітету Дмитро Чернишенко порівняв жабу Зойч з Бабою-Ягою і назвав її "протестним персонажем".

"Коли-небудь, років через тридцять (чи сто тридцять), і в Росії зрозуміють нарешті, що талісман не обов'язково повинен бути усміхненою білочкою в стилі листівок 70-х років", - написав Єгор Жгун у своєму блозі.

Віце-президент Палати патентних повірених Наталія Рибіна припускає, що Зойч, хоча він і не пройшов у фінал конкурсу талісманів Сочі-2014, міг зацікавити сочинський оргкомітет.

"Талісман користувався великою популярністю в Інтернеті. Можливо, якісний креатив привернув увагу оргкомітету, і Зойча вирішили зареєструвати про всяк випадок, щоб у разі необхідності використовувати талісман", - говорить Рибіна.

Однак неясно, чи мав право оргкомітет реєструвати талісман без згоди автора.

"Оскільки логотип був представлений в рамках конкурсу та договір з його творцем, найімовірніше, не укладався, виникає питання, чи будуть надаватися відрахування автору в разі використання талісмана", - додала Рибіна.

Нагадаємо, за підсумками голосування, Леопард, Білий ведмедик і Зайчик стали талісманами зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі. Трійка переможців набрала в цілому 62% голосів. При цьому якби був обраний один переможець, то ним би став Леопард, який отримав 28% голосів. За Білого ведмедика проголосували 18%, за Зайчика - 16%. Символами Паралімпійських зимових ігор стали Промінчик і Сніжинка.

Читайте також:

Олімпіада в Сочі отримала три офіційних талісмани

У Сочі-2014 з’явиться найдовша канатна дорога у світі

В рекламних зображення Олімпіади в Сочі розгледіли нацистську символіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: