Голландці захистили титул

Збірна Голландії стала чемпіоном Європи з футболу серед молодіжних команд, обігравши в фіналі сербів з рахунком 4:1.

де Хаан
Головний тренер голандської "молодіжки" Фоппе де Хаан піднімає над головою чемпіонський кубок (Фото - Getty Images)
Команда Фоппе де Хаана захистила свій титул, здобутий минулого року в поєдинку із збірною України, перегравши у фіналі збірну Сербії – 4:1.

Результат гри був вирішений на 62-й хвилині, коли сербський захисник Александар Коларов був видалений за другу жовту картку. Рахунок зустрічі навряд чи відображає зміст гри, і Сербія, яка стала повноцінним членом УЄФА менше року тому, по праву повинна пишатися срібними медалями.

Проте, сьогоднішній вечір залишився за командою в оранжевому і її тренером. До того, як де Хаан був призначений наставником "молодіжки", Нідерланди ніколи не вигравали чемпіонат Європи в цій віковій категорії. Тепер перемоги увійшли для голландців в звичку.

Вже на 17-й хвилині відбувся перший гол – Даніель де Ріддер, єдиний футболіст, який грав в торішньому фіналі проти України, зробив точну передачу Баккалу. Той виграв боротьбу у Рукавіни і переграв голкіпера Даміра Кахрімана.

На 60-й хвилині все той же де Ріддер навісив в штрафну, а Бабел заніс м'яч в сітку. Трьома хвилинами пізніше Коларов отримав другий "гірчичник" за фол на Бабелі і залишив партнерів в меншості.

Ці події фактично зумовили результат поєдинку, оскільки голландці в більшості заграли ще упевненіше. Спочатку Рігтерс обвів Кахрімана і забив свій четвертий гол на турнірі, ставши кращим бомбардиром.

Потім сербський голкіпер узяв пенальті у виконанні Бабела, а за 11 хвилин до фінального свистка Драган Мрджа точним ударом головою скоротив розрив в рахунку.
Крапку в захоплюючому поєдинку поставив Бруїнс, добивши виснажених сербів.