Суркіс: готовності до Євро-2012 немає і близько

Президент ФФУ Григорій Суркіс прокоментував бухарестське рішення Виконкому УЄФА.

Незважаючи на прогнози експертів, УЄФА не став відкладати визначення міст-господарів Євро-2012 в довгий ящик.

На прес-конференції в Бухаресті Мішель Платіні оголосив, що в Україні щасливчиками стали Київ, Львів, Донецьк і Харків, а в Польщі - Варшава, Познань, Вроцлав і Гданськ. Основні суперечки розгорілися по четвертій кандидатурі, і в підсумку Дніпропетровськ вирішено було замінити на Харків.

Крім того, як повідомляв ТСН.ua вердикт щодо Львова, Донецька та Харкова носить не остаточний характер.

Не все ясно і з Києвом - щоб прийняти фінал турніру, Києву необхідно до 30 листопада продемонструвати додаткові аргументи у відношенні гарантій з підготовки та розвитку аеропорту, інфраструктури, транспорту і готелів.

Відразу після повернення до Києва президент Федерації футболу України Григорій Суркіс прокоментував рішення виконкому УЄФА.

- Рішення виконкому УЄФА цілком зрозуміло: нам дали ще півроку, проявивши при цьому прозорість в ухваленні рішення, а найголовніше, терпіння. Нас нині терплять, хоча ми непередбачувані - там, де давно повинні були показати стовідсоткову готовність, цієї готовності немає і близько. Скажімо, аеропорт не побудуєш і за два роки - особливо якщо не існує проекту.

Те ж стосується і готелів, які будують недостатньо швидкими темпами. Все це і брав до уваги виконком, який розуміє, що інфраструктура в Польщі практично готова, країна має у своєму розпорядженні серйозні фінансові гарантії та європейські гранти, тоді як на нас наслідки кризи тиснуть непосильним тягарем.

Протягом шести з половиною місяців УЄФА хоче переконатися, що не було помилки з вибором, і це стосується не тільки українських, але й польських міст. Від України та Польщі чекають до кінця осені підтвердження готовності не тільки на папері, але й у вигляді реальних об'єктів, які будуються, модернізуються та реконструюються. І я з оптимізмом дивлюся на перспективи Львова, Донецька та Харкова, які прийняті на даному етапі умовно.

- Чи можете, Григорій Михайлович, прояснити ситуацію: чому серед відхилених виконкомом міст виявилися Одеса, здатна вирішити проблему готелів за рахунок плавучих готелів, і Дніпропетровськ, де побудувано сучасну "Дніпро-Арену"?
- УЄФА зробив вибір на основі оціночних характеристик експертів, які знають толк у проведенні турнірів такого масштабу. Що стосується відсіяних українських міст, то там не те що не розпочато будівництво аеропортів - навіть не бралися за проекти. У тому ж Дніпропетровську не проведена приватизація аеропорту. Півтора роки я намагався прискорити цей процес, однак Рада національної безпеки і оборони так і не скасувала свою заборону на приватизацію єдиного майнового комплексу "Дніпро-Авіа". В Одесі ж не дали твердих гарантій будівництва у встановлені терміни нового стадіону.

- Між тим у Львові, який вважався одним з аутсайдерів внутрішнього тендера, до зведення нової арени тільки приступили ...
- Серед прийнятих до уваги обставин була і віддаленість міста від Західної Європи, де живе 69 відсотків потенційних глядачів Євро-2012. Якщо на автомобілях відстань до основних польських міст долається за чотири-п'ять годин, то дорога до Львова займе в кращому випадку дванадцять. Вдвічі довше добиратися до інших наших міст, включаючи Київ. Львівська кандидатура приваблива ще й державними гарантіями на будівництво нового терміналу аеропорту, зведенням стадіону за участю Alpina Group, що займалася стадіонами на чемпіонат Європи в Австрії та Швейцарії.

Мало того, Львів привабливий з туристичної точки зору: у ньому, з одного боку, є безліч історичних пам'яток, а з іншого боку, вже існує інфраструктура розміщення. У Львові є достатня кількість готелів для прийняття "родини УЄФА".

- З певними застереженнями виконком затвердив і Київ, підтвердивши його готовність проводити матчі будь-якій стадії турніру крім фіналу. Що потрібно змінити в столиці за відведені півроку, щоб повернути нам право на проведення вирішального двобою Євро-2012?
- Якщо ми говоримо про стадіон, то має об'єднатися під державної егідою міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту єдиний майновий комплекс НСК "Олімпійський", включаючи відчуження в приватні руки ділянки навколо арени. Адже роздавалась земля всупереч президентського указу, який Леонід Кучма видав, здається, ще в 1994 році. Якщо нам не вдасться відновити статус-кво, не буде можливості, що передбачено регламентом, обладнати навколо стадіону зони гостинності. А це ні багато ні мало - 45 тисяч квадратних метрів. Немає в Києві і належного числа готелів. Є плани щодо їх будівництва, але - тільки на папері.

Хочеться вірити, що оптимізм, з яким я зустрів рішення УЄФА, передасться і мерам тих міст, які увійшли в українську четвірку щасливчиків. Не просто сподіваюся - впевнений, що вони не словом, а ділом підтвердять гарантії, видані на початку спільного шляху, першою перемогою на якому став тріумф українсько-польської заявки в Кардіффі ...

Читайте також:

УЄФА позбавила Дніпропетровськ і Одесу Євро-2012

УЄФА погрожує відібрати у Києва фінал Євро-2012

Названо причини втрати Дніпропетровськом Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: