Хацкевич: Україна буде грати в "розумний" футбол

Білоруський тренер збірної України розповів про свою роль у тренерському штабі.

Минулої п'ятниці екс-півзахисник київського "Динамо" Олександр Хацкевич увійшов до тренерського штабу збірної України, ставши одним з асистентів Мирона Маркевича.

Білоруський тренер національної команди розповів про свою роль у ній.

ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ - ПЕРЕГЛЯД КАНДИДАТІВ

- Олександре, як сприйняли пропозицію бути включеним в тренерський штаб збірної? Це стало сюрпризом?
- Так, такого повороту подій я не очікував. Подібні пропозиції бувають раз у житті, тому немає сенсу навіть думати про те, щоб відмовлятися. Безумовно, я дуже зрадів, це була приємна несподіванка.

- Що входитиме в коло ваших обов'язків?
- Обов'язки всіх тренерів зараз зводяться до одного - перегляду кандидатів у збірну. Список визначив Мирон Богданович, а Юрій Миколайович вніс доповнення за деякими позиціями. Наступну нашу нараду призначено на 1 березня, відразу після відновлення чемпіонату.

- Що знаєте про специфіку роботи Маркевича та Калитвинцева? Їх погляди відповідають вашим?
- Головний тренер розповів про свою концепцію і повідомив, як він бачить нашу спільну роботу. Весь тренерський штаб буде прагнути до того, щоб втілити її в життя.

- Отже, збірна буде грати в інший футбол, не такий, як раніше?
- Так, принципи Маркевича, його "розумний", "такий, що думає" футбол - це те, що я намагався прищепити своїм командам, коли працював у Білорусії. Я також завжди казав своїм підопічним, що на футбольному полі потрібно думати, а не просто бити м'яч.

У МЕНЕ ІНШИЙ ПАСПОРТ, АЛЕ ЦЕ НІЧОГО НЕ ОЗНАЧАЄ

- Ви були головним тренером мінського "Динамо" і "Вітебська", а також юнацької збірної Білорусі. Як ставитеся до того, що тепер знову доведеться стати помічником?
- Це ж не крок назад, а навпаки. Працювати в тренерському штабі і з провідними футболістами національної збірної - це, безумовно, прогрес, причому дуже великий.

- Ви багато років провели в київському "Динамо". У зв'язку з цим чи відчуваєте до України особливі почуття?
- Саме тут я виріс як футболіст і як особистість. Так, у мене інший паспорт, але це нічого не значить. Київ став для мене рідним, тут живе моя родина, і нам дуже комфортно. Власне кажучи, тому всі разом і переїхали до України. Плюс тепер ще буду працювати в збірній України - це просто фантастика!

- Останні три роки ви працювали в Білорусі. Від реалій українського футболу не відвикли?
- Звісно, ні. Наші збірні грали в одній підгрупі в минулому відбірковому циклі, тому, звісно, я стежив не тільки за національною командою Білорусі, а й України. Те, що не вдалося потрапити на чемпіонат світу, безумовно, дуже великий мінус, але це вже історія, і до неї потрібно ставитися по-філософськи.

ОСТАННЄ СЛОВО ЗА МАРКЕВИЧЕМ

- Виходить, у збірній будуть два тренери, які тим або іншим чином мають відношення до "Динамо": ви та Юрій Калитвинцев. Це якось вплине на підбір кандидатів до національної команди?
- Як сказав Мирон Богданович, ми можемо пропонувати свої кандидатури, але останнє слово все одно залишається за ним. Тому те, що ми колись грали в "Динамо", на роботі в збірній не відіб'ється. Тепер ми одна команда, і у нас спільні цілі. Це повинні відчувати і футболісти.

- На зустрічі 5 лютого ви з колегами по тренерському цеху визначили коло кандидатів у збірну. У цьому списку є несподівані прізвища?
- Справа в тому, що цей список ще не до кінця визначився. Будь-який футболіст, який на даний момент відповідає рівню збірної і на час проведення матчів буде виглядати краще, той і буде грати. Так що дорога відкрита для кожного.

- Маркевичу та Калитвинцеву доведеться суміщати посади в клубах і збірній. У вас такої необхідності не виникне?
- Ні, зараз я навіть не розглядаю більше ніяких пропозицій. Ці тренери будуть постійно тримати себе в тонусі, наше ж положення стане трохи більш вільним, ми будемо займатися переглядом футболістів, спілкуватися з ними, стежити за їх тренувальним процесом.

Читайте також:

Суркіс - про запрошення іноземних футболістів у збірну України

Суркіс: я ніколи не втручаюся у визначення складу на гру збірної України

Маркевич отримує у збірній України 240 тисяч доларів на рік

Алієв: в Україні не дають молоді шансу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: