Хокей: Кубка світу більше не існує

На нараді керівників провідних хокейних національних федерацій було ухвалено кілька важливих рішень.

23 жовтня в Цюриху відбулася чергова нарада керівників національних федерацій провідних хокейних країн світу. 

Як повідомляє прес-служба ФХР, в ході зустрічі, в якій брали участь представники Канади, Фінляндії, Росії, Швеції, Чехії, США, Словаччини, Швейцарії та Німеччини були детально розглянуті поточні проблеми світового хокею. Після жвавої дискусії були ухвалені рішення з трьох основних питань. 

По-перше, всі країни, що беруть участь в нараді, за винятком Канади, США і Росії, ратифікували договір між ІІHF та NHL, що регулює переходи гравців з клубів ІІHF в клуби НХЛ на найближчі чотири сезони. 

По-друге, одноголосно була прийнята нова формула проведення чемпіонату світу, згідно якої кількість команд, що беруть участь у вищому дивізіоні чемпіонату світу, скоротиться з 16 до 14. 

І третім, не радісним для любителів хокею всього світу, стало рішення про припинення проведення Кубка світу. Керівництво світового хокею і НХЛ не змогли знайти можливості для організації наступного розиграшу цього турніру. 

Кубок Канади був організований НХЛ, профспілкою хокеїстів НХЛ і організацією "Хокей Канади", з метою повернення збірної Канади на міжнародну арену після 1970 року, коли родоначальники хокею оголосили бойкот всім турнірам під прапором ІІHF у відповідь на заборону участі в них професіоналів. 

Всього було проведено п'ять Кубків Канади (1976, 1981, 1984, 1987, 1991). Після 1991 року Кубок Канади припинив своє існування. 

Проте у Кубка з'явився правонаступник - Кубок світу. Головна відмінність Кубка світу від Кубка Канади полягала у тому, що Кубок світу став організовуватися і проводитися як НХЛ з профспілкою хокеїстів ліги, так і ІІHF. 

На відміну від Кубка Канади, Кубок світу проводився всього лише двічі (1996 і 2004). П'ять разів переможцем Кубка Канади/Кубка світу ставала збірна Канади, по одному разу турнір вигравали збірні СРСР і США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: